Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Mamy duży niedosyt

Wojciech Grzyb: Mamy duży niedosyt

fot. archiwum

- Sądziliśmy, że koledzy z Bełchatowa będę bardzo mocno zdeterminowani i zmobilizowani, jednak nie spodziewaliśmy się takich wyników w pierwszych dwóch setach - szczerze przyznał po porażce ze Skra środkowy Asseco Resovii Rzeszów, Wojciech Grzyb.

Bełchatów zagrał bardzo dobre spotkanie. Sądziliśmy, że koledzy z Bełchatowa będę bardzo mocno zdeterminowani i zmobilizowani, jednak nie spodziewaliśmy się takich wyników w pierwszych dwóch setach – mówił tuż po spotkaniu Wojciech Grzyb.Bardzo dobrze dziś zagrywali, mieli znakomite serie mocnych zagrywek, które ustawiały całą grę.

Po dwóch bardzo wysoko wygranych przez Skrę setach w trzecim kibice w końcu mogli zobaczyć walkę punkt za punkt dwóch równorzędnych zespołów. – W trzecim secie potrafiliśmy wykrzesać z siebie sporo i przeciwstawiliśmy się bardzo dobrze grającej Skrze. Mamy duży niedosyt, bo tego seta powinniśmy zakończyć zwycięstwem. Niestety dla nas Mariusz Wlazły pokazał, że wraca do świetnej dyspozycji i zaserwował dwa asy – zauważył środkowy Resovii.

Porażka w Lidze Mistrzów z Paris Volley i klęska w meczu ze Skrą Bełchatów każą kibicom w Rzeszowie zastanawiać się, czy nie jest to początek serii spowodowanej obniżką formy podopiecznych Ljubo Travicy.Nie sądzę, że to obniżka naszej formy, nic z tych rzeczy. Myślę, że to zespół z Bełchatowa przygotował się bardzo dobrze taktycznie do tego meczu. Maja kawał materiału, graliśmy bardzo wiele razy ze sobą. To było widać, szczególnie we współdziałaniu blok-obrona – zauważa Wojciech Grzyb. – W dwóch pierwszych setach mieli tyle obronionych piłek, ile w innych meczach w pięciu setach. Tutaj bym upatrywał przyczyny tej dysproporcji w wynikach.Przed rzeszowianami za tydzień występ w turnieju finałowym Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu z tych rozgrywek Skry Bełchatów to właśnie w Resovii upatruje się głównego kandydata do zwycięstwa w Bydgoszczy. – Wszyscy teraz oczekują od nas, że w Pucharze Polski zajdziemy najdalej, ponieważ wyeliminowaliśmy głównego faworyta do tego trofeum. Jestem przekonany, że z dnia na dzień będziemy robili mniej błędów i to przełoży się na jakość gry – obiecuje zawodnik Resovii.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved