Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Waldemar Kawka: Mam nadzieję, że to będzie przełomowy mecz

Waldemar Kawka: Mam nadzieję, że to będzie przełomowy mecz

MKS Dąbrowa Górnicza pewnie wygrał dziś z AZS Białystok 3:0. Na pomeczowej konferencji trener zwycięskiej drużyny, Waldemar Kawka wyraził nadzieję, że był to przełomowy mecz i dodał: - Teraz czas będzie pracował na naszą korzyść.

Joanna Szeszko (kapitan AZS Białystok): – Jechałyśmy do Dąbrowy Górniczej, żeby urwać sety, może punkt, z naszej strony było takie nastawienie. Wiedziałyśmy, że zespół z Dąbrowy Górniczej jest po długiej podróży z Francji i może będzie można ją „nadgryźć". Z naszej strony był dobry początek pierwszego i drugiego seta, ale niestety bez dobrego przyjęcia i kończącego ataku nie można wiele zdziałać. Niestety w końcówkach pogubiłyśmy się, a trzeci set od początku był pod dyktando zespołu z Dąbrowy Górniczej. Były wielkie plany, ale niestety nie udało nam się. Trochę żałujemy, ze tak się stało, trzeba będzie ten mecz przeanalizować i dalej przygotowywać się do następnych meczów, bo liga jest długa i trzeba zacząć zdobywać punkty, żeby awansować w tabeli na wyższe miejsce.

Magdalena Śliwa (kapitan MKS Dąbrowa Górnicza): – Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, gdyż jeszcze to zmęczenie gdzieś odczuwamy i nie jest łatwo. Wiedziałyśmy, że zespół z Białegostoku walczy o każdą piłkę, o każdy punkt i nie ma absolutnie nic do stracenia. Może dlatego ten mecz się tak zaczął niefortunnie dla nas, cieszę się, że wyszłyśmy z opresji. Później grałyśmy tak jakie były założenia taktyczne. Myślę, że zagrywką i blokiem przeważałyśmy.

Wiesław Czaja (trener AZS Białystok): – Ja nie liczyłem na zmęczenie drużyny z Dąbrowy Górniczej, liczyłem na nasze umiejętności i na walkę, liczyłem na to, że z tej konfrontacji uda nam się wyjść obronną ręką, niestety tak się nie stało. Miejscowa drużyna pokazała na początku seta, że chce to spotkanie wygrać „spacerkiem", bez większych nakładów sił. W odpowiednim momencie zespół z Dąbrowy Górniczej „włączył" drugi bieg. Różnica pomiędzy nami uwidoczniła się. To my na początku dominowaliśmy i trzeba otwarcie powiedzieć, że miejscowa drużyna nie grała nic. Po zmianach w zespole z Dąbrowy Górniczej miejscowe zawodniczki zaczęły grać, wówczas nasza drużyna okazała się słabsza, mniej dojrzała od zespołu z Dąbrowy. Nie potrafiliśmy tej końcówki pierwszego seta wygrać. W drugim i trzecim secie nie podjęliśmy walki. W naszym zespole nie funkcjonowało przyjęcie i atak na takim poziomie na jakim życzylibyśmy sobie tego, zespół z Dąbrowy Górniczej był dojrzalszą drużyną od nas. Z tak dobrym zespołem jakim jest drużyna z Dąbrowy Górniczej, pomimo kłopotów jakie ma, nie potrafiliśmy wyjść obronną ręką. Będziemy musieli szukać punktów z innymi zespołami. Teraz mamy taką serię meczów u siebie w Białymstoku, być może poprawa jakości przyjęcia i kończącego ataku będzie niezbędne, żeby odnieść sukces. W dzisiejszym meczu te dwa elementy zawiodły w naszej drużynie i nie było szans wygrania z miejscową ekipą.

Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): – Gratuluję drużynie z Białegostoku przede wszystkim postawy. Zarówno w Białymstoku jak i w Dąbrowie Górniczej zespół pokazał charakter, pokazał że walczy, ciężko nam się grało. Pomijam fakt naszych dodatkowych obciążeń, niełatwo się gra z tą drużyną. Myślę, że nie przypadkowo AZS odebrał punkty innym drużynom w poprzednich meczach i wygrał. Widać, że drużyna z Białegostoku z meczu na mecz się „rozkręca" i jest trudnym przeciwnikiem. Początek meczu potwierdził, że niełatwo się z nimi gra. Widać było nastawienie drużyny z Białegostoku, że chcą tu z nami pograć, a my.. trudno powiedzieć jaka jest przyczyna tego, że tak zaczęliśmy ten mecz. Całe szczęście, że skończyło się tak jak się skończyło. Pasowałoby ten mecz podsumować jednym zdaniem: cieszą punkty, o stylu lepiej nie mówić. Mam nadzieję, że będzie to nasz przełomowy mecz, kończy nam się gra w Lidze Mistrzyń, mamy krótką przerwę. Teraz czas będzie pracował na naszą korzyść i z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej i skuteczniej i będziemy się umacniać w czołówce tabeli.