Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka zespołu Michała Kubiaka

Serie A2: Porażka zespołu Michała Kubiaka

W meczu 4. kolejki rundy rewanżowej Pallavolo Padova, w którym występuje Michał Kubiak, przegrało  2:3 z Codyeco S. Croce. Nie pomogło tutaj nawet 27 punktów, które zdobyl Juan Carlos Barcala, najlepiej punktujący zawodnik meczu. Polak zdobył 16 "oczek".

Kibice zgromadzenie w hali Arcella w Padwie obejrzeli ciekawe spotkanie. Ich zespół mierzył się z bezpośrednim rywalem w tabeli, który wyprzedał zespół Pallavolo tylko o jeden punkt. Jednak kibice obserwujący mecz na początku nie mogli być zadowoleni z gry swoich ulubieńców.

W pierwszym secie przyjezdni zdominowali grę, osiągając przewagę na początku i utrzymując ją do końca seta. W efekcie triumfowali 25:18. W drugiej partii gra wyglądała podobnie. Ekipa Coydeco nie popełniała błędów i odskoczyła na kilka punktów. Gospodarze nie byli w stanie odrobić tej straty, przegrali 25:17.

Kibice powoli przestawali wierzyć w końcowy sukces swojej drużyny. Jednak siatkarze Padwy trzeciego seta rozpoczęli z animuszem. Motorem napędowym w tej partii był Michał Kubiak, wspomagał go Japończyk Yu Koshikawa. Na drugiej przerwie technicznej ich drużyna prowadziła 16:13. Potem dobra gra blokiem, między innymi polskiego przyjmującego, który zaliczył bardzo ważny blok, przybliżyła jego drużynę do wygranej w tym secie. Po ataku Koshikawy Padwa wygrała 25:20.

Wygrany set dał nowe siły ekipie trenera Montagnaniego. Początkowo drużyny walczyły punkt za punkt, dzięki skutecznym atakom Juana Carlosa Barcali gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca. Czwarta partia padła łupem Padwy 25:20. Gospodarze doprowadzili do tie-breaka. Zapowiadał się on bardzo emocjonująco dla kibiców. Piąty set rozpoczął się od wyrównanej gry. Po dwóch przegranych setach goście  jednak otrząsnęli się z letargu i przypomnieli sobie dobrą grę z pierwszych dwóch partii, odjeżdżając rywalowi na 4 punkty. Pallavolo usiłowało gonić rywala, jednak nie zdołało zniwelować straty. Ekipa z Santa Croce triumfowała 15:12, a w cały meczu 3:2.

Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Ricardo DePaula – 20 punktów, zaś w ekipie Pallavolo Juan Carlos Barcala – 27 oczek.

W meczu bardzo dobrze spisał się Michał Kubiak, który powraca do formy. Polak wyszedł w wyjściowej szóstce, co bardzo cieszy. Zdobył 16 punktów ( w tym 2 blokiem). Przyjmował ze skutecznością 39 % ( 28% perfekcyjnego), popełniając 2 błędy. Atakował na poziomie 37% ( 2 błędy i 5 razy zatrzymany blokiem).

Pallavolo utrzymało 8 miejsce w tabeli Serie A2, ma jednak tylko punkt przewagi nad 9 Pallavolo di Castello. W Kubiak i jego koledzy zmierzą się z BCC-NEP Castellana Grotte, liderem Serie A2. Ta drużyna dziś jednak przegrała niespodziewanie 0:3. Miejmy nadzieję, że Pallavolo sprawi niespodziankę i pokona lidera.

Pallavolo Padova – Codyeco Santa Croce 2:3

Padova: Tiberti (2), Cricca (6), Koshikawa (17), Polidori (3), Barcala (27), Kubiak (16), Garhella (Libero) oraz Maniero i Tovo (1)

Codyeco: Dani (12), DePaula (20), Mattioli (14), Noda (7), Baldaccini (5), Falaschi (6), Tosi (Libero) oraz Prenen, Papucci i Taliani (libero)