Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Scavolini nie zwalnia tempa

Serie A: Scavolini nie zwalnia tempa

W 13. kolejce Serie A ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty odniosła przekonujące zwycięstwo nad drużyną Florans Castellana Grotte 3:0. Dzięki tej wygranej Scavolini nadal jest liderem i ma 5 punktów przewagi nad kolejnymi zespołami.

Początek pojedynku był wyrównany lecz tylko do stanu 3:3. Później podopieczne Angelo Vercesiego uzyskały dwa punkty przewagi (6:4). Na pierwszej przerwie technicznej siatkarki Pesaro prowadziły, ale tylko 8:7. Jednak potem do ataku przystąpiła drużyna z Castellana Grotte. Przyjezdne szybko odrobiły minimalną stratę i wyszły na prowadzenie (10:8, 13:11). Taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki zdołały wyrównać. W następnych akcjach trwała walka cios za cios, ale na drugi czas techniczny obie ekipy schodziły przy prowadzeniu Pesaro 16:14. Kilka chwil później przewaga gospodyń wzrosła do czterech „oczek" (20:16). Gdy Scavolini prowadziło 22:18 wydawało się, że set jest rozstrzygnięty. Zespół Florens doprowadził do remisu 23:23, ale ostatecznie premierowa odsłona padła łupem liderek Serie A 25:23.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń, które prowadziły 3:0. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga podopiecznych Angelo Vercesiego wzrosła do pięciu punktów (8:3). Po czasie zespół z Pesaro nie zwalniał tempa i po kilku kolejnych akcjach wygrywał już 11:3. W dalszej fazie drugiego seta zawodniczki Florens nie miały siatkarskich argumentów, by odrobić straty. Na drugim czasie technicznym ekipa Skowrońskiej-Dolaty prowadziła 16:10. Potem obraz gry się nie zmieniał. W końcówce gospodynie nie dały sobie wydrzeć wygranej i zdeklasowały rywalki 25:17.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie, jak poprzednia. Liderki Serie A wygrywały 4:0. W kolejnych akcjach zespół Skowrońskiej-Dolaty powiększał wypracowaną przewagę. Ekipa Castellana Grotte przestała wierzyć w odniesienie zwycięstwa w Pesaro. Na drugiej przerwie technicznej drużyna Scavolini miała nad rywalem osiem „oczek" przewagi (16:8). W końcówce walki już nie było. Ekipa Scavolini rozgromiła rywala do 12 i pewnie zwyciężyła 3:0.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Pesaro była już tradycyjnie Carolina Costagrande, która zdobyła 14 punktów dla swojego zespołu. (12 z ataku przy skuteczności 50% i 2 blokiem. Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 11 „oczek". Reprezentantka Polski atakowała 20 razy. Ani razu nie pomyliła się w ataku, ale 3 razy została zablokowana. W tym elemencie zdobyła 9 punktów, a jej skuteczność wyniosła 45%. Warto podkreślić, że słabe przyjęcie drużyny z Casellana Grotte (poniżej 50%, tylko 33% perfekcyjnego) pozwoliło liderkom Serie A ustawiać szczelny blok, na który aż 14 razy „nadziewały" się przyjezdne.

W zespole Recycle Florens najskuteczniejszą zawodniczką była Mariann Nagy, która zdobyła aż 15 punktów, ale jej koleżanki nie spisały się już tak dobrze. Jej skuteczność w ataku wyniosła 48%, ale skuteczność całego zespołu w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła nie przekroczyła 40%, a to zdecydowanie zbyt mało, aby nawiązać wyrównaną walkę ze Scavolini Pesaro.

Scavolini Pesaro – Cgf Recycle Florens Castellana Grotte 3:0
(25:23, 25:17, 25:12)

Scavolini: Usic (9 pkt.), Garzaro (11), Skowrońska-Dolata (11), Feretti, Costagrande (14), Guiggi (9), Wijnhoven (libero) oraz Saccomani (1), Mari (1) i Boscoscuro.
Cgf Recycle Florens: Labate (5), Dalia (1), Lipicer (5), Nagy (15), Soninha (7), Ritschelova (4), Sansonna (libero) oraz Agostinetto (2) Cardani, Caracuta i Jontes (3).