Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwardia z Budowlanymi o kontakt z czołówką

PlusLiga Kobiet: Gwardia z Budowlanymi o kontakt z czołówką

fot. archiwum

W poniedziałek, we wrocławskiej hali Orbita Impel Gwardia Wrocław zmierzy się z Organiką Budowlanymi Łódź. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami, które zostało rozegrane w Łodzi, zakończyło się zwycięstwem Organiki 3:1.

Organika Budowlani Łódź, jako beniaminek PlusLigi Kobiet, zajmuje bardzo wysokie, 4. miejsce w tabeli z 16 punktami na koncie. Ich postawa w tym sezonie odbiega od portretu charakteryzującego beniaminka. Jednak przestaje to dziwić po zapoznaniu się ze składem drużyny. Karolina Kosek, Małgorzata Niemczyk, Julia Szeluchina czy Michela Teixeira są bardzo doświadczonymi i ogranymi zawodniczkami wysokiej klasy i na pewno nie ułatwią wrocławiankom osiągnięcia zwycięstwa w tym meczu. Dobra postawa łodzianek w PlusLidze Kobiet sprawia, że stawiają sobie wysokie cele. – Nie będę ukrywać, że chcielibyśmy, i to bardzo, aby nasze siatkarki w końcowej klasyfikacji PlusLigi zdobyły co najmniej miano czwartej drużyny kraju. A to jest premiowane udziałem w europejskich pucharach – twierdzi menedżer zespołu Marcin Chudzik.

Zespół z Wrocławia natomiast jest w zupełnie innej sytuacji. Drużyna musi pogodzić ze sobą mecze rozgrywane na ligowych parkietach z występami na arenie międzynarodowej, które wiążą się często z bardzo odległymi i męczącymi podróżami. Wrocławianki spisują się bardzo dobrze zarówno w PlusLidze Kobiet, w której zajmują 5. miejsce z 15 pkt. na koncie jak i w Challenge Cup, w którym po wyeliminowaniu drużyny z Baku awansowały do 1/8 finału. – Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, szczególnie trzy pierwsze odsłony. Znów świetnie funkcjonowała zagrywka. Dobrze graliśmy w obronie – podkreślał po meczu prezes IMPEL Gwardii Wrocław Jacek Grabowski. Teraz na ich drodze stanie szwajcarski Kanti Schaffhausen. Połączenie młodości, ambicji i woli walki z doświadczeniem i rutyną, jak widać na przykładzie wrocławianek przynosi bardzo dobre efekty.

Zarówno drużyna z Łodzi, jak i z Wrocławia ma na swoim koncie 5. zwycięstw i 5. porażek dlatego rezultat w tym spotkaniu będzie niezwykle istotny. Gwardzistki dodatkowo mają solidnego asa w rękawie w postaci Katarzyny Mroczkowskiej, która nieprzerwanie jest najlepiej atakującą i punktującą zawodniczką generalnej klasyfikacji, wyprzedzając łodziankę – Karolinę Kosek, plasującą się na 3. pozycji. Wyrównana rywalizacja zapowiada się również na środku siatki. W tym elemencie także górują wrocławianki z Zuzanną Efimienko na czele. Najlepsza z Budowlanych – Julia Szeluchina plasuje się na 4. miejscu.Czy doping wspaniałej wrocławskiej publiczności i podbudowanie bardzo dobrą grą i awansem do kolejnej rundy w Challenge Cup uskrzydli gospodynie? Czy może dziewczyny z Łodzi kolejny raz pokażą, że są gotowe wygrać z każdym? Przekonamy się o tym już w najbliższy poniedziałek o 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved