Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Z taką formą nikt nie zagrozi Skrze w LM

Ljubo Travica: Z taką formą nikt nie zagrozi Skrze w LM

fot. archiwum

Bełchatowianie nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i na parkiecie w Rzeszowie, pokonali bez straty seta Resovię. Do pełnej dyspozycji powraca Mariusz Wlazły, który został nagrodzony statuetką MVP. Atakujący uważa, że sukces odnieśli dzięki motywacji.

Mariusz Wlazły (kapitan PGE Skry Bełchatów): – Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz dla nas, aczkolwiek myślę, że bardzo dobrze się zmotywowaliśmy i byliśmy zdeterminowani przed spotkaniem oraz podczas jego trwania. Udało się, wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi z tego powodu.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): – Gratuluję Skrze zwycięstwa oraz zdobycia kompletu trzech punktów. My również wiedzieliśmy, że ten mecz będzie ciężki i była u nas wielka motywacja, lecz niestety czegoś zabrakło. Przeciwnicy udanie bronili nasze ataki, mieli dużo kontrataków i większość z nich zamieniali na punkty. Na pewno zagraliśmy słabszy mecz, w porównaniu do tego co prezentowaliśmy w ostatnich dniach. Z kolei Skra, tak jak Mariusz powiedział, była bardzo zmotywowana i rozegrała bardzo dobre spotkanie. Jeszcze raz gratuluję gościom tego zwycięstwa.

Jacek Nawrocki (trener PGE Skry Bełchatów): – Podobnie jak Mariusz, ja również jestem bardzo szczęśliwy z wyniku, ale także z gry i postawy mojej drużyny. Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Wszystkie mecze z Resovią będą trudne, tym bardziej, że w tym sezonie jest kilka drużyn, które pretendują do pierwszego miejsca w lidze i każdy mecz między nimi jest meczem na szczycie. Często szczegóły decydują o wyniku, dzisiaj przede wszystkim dobrze weszliśmy w spotkanie – zagrywaliśmy skutecznie, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i to był klucz do sukcesu. Myślę też, że sporo piłek podbiliśmy w obronie. Jednak nie był to łatwy mecz, tak jak mógłby na to wskazywać wynik. Naprawdę zagraliśmy dobre spotkanie, a Resovia momentami również stawiała nam duży opór. W zasadzie tylko łatwo zdobyte punkty mieliśmy po zagrywce, a wszystkie inne musieliśmy wypracować długimi akcjami.Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): – Gratulacje dla trenera oraz całego zespołu Skry, ponieważ rozegrali bardzo dobry mecz. Jeśli będą grać na takim poziomie nikt w Lidze Mistrzów nie będzie im w stanie zagrozić. Widziałem ostatnio wiele meczów Skry i nie wiem kiedy ostatnio zagrali tak dobrze. Funkcjonowało u nich wszystko – zagrywka, atak, obrona, przyjęcie. Świadczyć o tym może również fakt, że nasz przeciwnik popełnił tylko jeden błąd w ataku, a wiadomo kiedy rywal nie popełnia błędów, bardzo trudno jest grać. To nie jest tak, że my zagraliśmy słabo, choć nie ukrywam, że nie był to nasz dobry mecz, lecz to dzisiaj Skra zagrała znakomicie od początku do końca na równym poziomie. Trudno po takim meczu powiedzieć cokolwiek więcej. Jeszcze raz gratuluję zwycięstwa.

*Wypowiedzi spisał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved