Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo Victorii

II liga M: Pewne zwycięstwo Victorii

70 minut - tyle trwało spotkanie Victorii PWSZ w Spale z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego i cały czas przebiegało pod dyktando wałbrzyszan. Jedynym zmartwieniem okazała się kontuzja palca Tymoteusza Gajka.

Wyrównana gra w każdym secie trwała do zdobycia 10-12 punktów przez Victorię PWSZ. Potem goście przyśpieszali, urozamicali swoje ataki, odskakiwali na kilka punktów i spokojnie utrzymywali swoją przewagę do końca. Przebiegu gry nie zmąciły nawet dwie wymuszone zmiany jakie nastąpiły w Victorii PWSZ. W I secie z powodu bolącego barku boisko opuścił Krzysztof Zdrzałka, na jego miejsce wszedł Michał Tomiałowicz i godnie go zastąpił. Natomiast w III secie kontuzji palca doznał rozgrywajacy Tymoteusz Gajek, jest podejrzenie nawet złamania, zastąpił go Robert Kopciński i poprowadzil drużynę do wygranej.

W I secie wałbrzyski zespół objął prowadzenie 15:11 i już tej przewagi nie zmarnował. Podopieczni Janusza Ignaczaka grali przede wszystkim bardzo dobrze blokiem, sporo akcji rozgrywali środkiem, gdzie dobrze dysponowany był Łukasz Jurczyński, który skutecznie kończył akcje. Wałbrzyszanie prowadzili nawet 21:15 i wygrali 25:20.

Druga partia była bardzo podobna. Zawodnicy Victorii grali bardzo skupieni, nie popełniał własnych błędów, umiejętnie zmieniali ataki, dużo grali środkiem, podwójną krótką. Wałbrzyszanie odskoczyli na 12:9, potem było 17:11, 22:16 i skończyło się na 25:19. Znowu bardzo dobrze grał Jurczyński, skutecznie punktowali Zieliński i Tomiałowicz.

Goście podbudowani solidnym prowadzeniem także w III secie szybko objęli prowadzenie 6:4, potem bylo 10:6, 15:9. Nawet kontuzja Gajka nie wprowadziła nerwowości w grze wałbrzyszan, bardzo dobrze bronili, a młodzież ze Spały w trudnych momentach popełniała błędy. Przewaga wałbrzyszan rosła, było 20:12, a skończyło się na 25:18.

Po meczu wałbrzyski zespół udał się do szpitala na prześwietlenie ręki Gajka. Podwójnie w sobotę mecz przeżywał trener Janusz Ignaczak, w tym samym czasie w ekstraklasie grała Resovia Rzeszów ze Skrą Bełchatów. Goście rozbili ekipę Krzyśka Ignaczaka 0:3. Ignaczak – senior więc na krótko się zmartwił, ale wynik jego ekipy humor mu szybko poprawił. Tym razem z rodziny Ignaczaków tata okazał się ze swoją drużyną lepszy.

SMS II Spała – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3
(20:25, 19:25, 18:25)