Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Dobra lekcja siatkówki

II liga K: Dobra lekcja siatkówki

Siatkarki KS Piecobiogaz Murowana Goślina znokautowały rezerwy PTPS Piła 3:0 w swoim pierwszym w tym roku meczu ligowym. Po tej wygranej lider II ligi zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Spotkanie najlepszej z najmłodszą drużyną rozgrywek było wyjątkowo jednostronnym widowiskiem. Przewaga faworytek ani przez moment nie podlegała dyskusji. – Dziewczyny wyciągnęły wnioski z ostatniego meczu z Zawiszą Sulechów, kiedy straciły pierwszego seta w sezonie. Tym razem od pierwszej do ostatniej piłki grały bardzo skoncentrowane i dlatego nasze zwycięstwo było tak przekonywujące – ocenił trener zespołu gospodarzy Marek Mierzwiński.

W jego zespole tym razem szansę dostały zmienniczki. I w pełni ją wykorzystały. W wyjściowej szóstce pojawiła się 17-letnia Sandra Narożna, która zastąpiła kontuzjowana Paulinę Chojnacką. Z początku zjadła mnie trema, ale później było już coraz lepiej – cieszyła się młoda zawodniczka. W drugim secie obok niej grały inne wychowanki klubu z Murowanej Gośliny. – Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku równocześnie było aż sześć "naszych" siatkarek. Dla nas to spore wydarzenie – mówił po meczu prezes KS Ryszard Pomin.

Po drugiej stronie siatki także średnia wieku była bardzo niska. – Chyba pobiliśmy rekord ligi. W naszym zespole aż roiło się od kadetek, czyli zawodniczek z rocznika 1993-95 – przyznał trener Andrzej Zapaśnik, który mimo wysokiej przegranej bardzo chwalił swoje podopieczne. – Trudno było oczekiwać, że nasza młodzież pokusi się o niespodziankę. Muszę je jednak pochwalić za wolę walki i ambicję. Dla tych dziewczyn, to była świetna lekcja siatkówki – dodał szkoleniowiec PTPS.

Jutro jego zespół czeka inny, dużo ważniejszy mecz. – Gramy w półfinale mistrzostw Polski juniorek i dlatego najlepsze zawodniczki dostały wolne. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie mamy większych szans w starciu z liderem. A jakie to ma znacznie czy przegramy seta do 20 czy do 10? Znamy swoje miejsce w szyku i nie było sensu się napinać na to spotkanie. Dla nas, tak jak to zawsze podkreślałem, najważniejsze są rozgrywki młodzieżowe – zakończył Zapaśnik.

*Autorem jest Tomasz Sikorski (wielkopolskisport.pl)

Więcej w serwisie:

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PTPS II Piła 3:0
(25:10, 25:16, 25:11)

KS Piecobiogaz: Archangielskaja, S.Narożna, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, Wyrwa, N.Narożna (libero) oraz Frydrych, Kubiak i Galant

PTPS II: Kubera, Wawrzyńska, Piechowicz, Grajber, Kubiak, Sośnicka, Leńska (libero) oraz Paszek, Tyłypiw, Nowak i Klejment (libero)