Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ChTPS Chodzież zgodnie z planem

II liga K: ChTPS Chodzież zgodnie z planem

Siatkarki ChTPS Chodzież bez najmniejszych problemów ograły 3:0 najsłabszą drużynę II ligi - Zawiszę Sulechów. Rywalki tylko w pierwszym secie próbowały nawiązać równorzędną walkę z zespołem gospodarzy.

Początek spotkania nie wskazywał na szybkie i pewne zwycięstwo miejscowych. W pewnym momencie drużyna z Sulechowa prowadziła nawet czterema punktami. – Trzeba przyznać, że w tej partii dziewczyny musiały się nieco "nagimnastykować". Źle weszły w mecz, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Na szczęście, w decydujących momentach to my rozdawaliśmy karty – relacjonuje wydarzenia na boisku prezes ChTPS Jerzy Hołubiec.

W dwóch następnych odsłonach przewaga ekipy gospodarzy była już bardzo wyraźna. – Oba te sety mieliśmy pod kontrolą. Nie zagraliśmy może rewelacyjnego meczu, ale trudno też się do czegoś przyczepić. Dziewczyny zrobiły po prostu swoje. Mieliśmy to spotkanie wygrać za trzy punkty i tak też się stało. Nie jest to może forma na rundę play-off, ale do decydujących spotkań zostało jeszcze trochę czasu – twierdzi Hołubiec.

Po tej wygranej jego zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli i cały czas ma realne szanse na wyprzedzenie Jokera Świecie. Ta drużyna będzie też rywalem ChTPS w półfinale play-off.