Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwa punkty Trefla

I liga M: Dwa punkty Trefla

W ramach 15. kolejki I ligi mężczyzn kibice w Gdańsku mogli oglądać niezwykle emocjonujące spotkanie. Siatkarze z Bielska-Białej sprawili sporo kłopotu liderowi rozgrywek. Ulegli miejscowemu Treflowi dopiero po tie-breaku.

Mecz rozpoczął się od dwóch bloków Macieja Kałasza (0:2). Gospodarze jednak szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie (4:2). Ich przewaga powiększała się, między innymi dzięki dwóm punktom zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Andrzeja Skórskiego. W kolejnej fazie meczu obie drużyny zdobywały punkty seriami, choć Trefl cały czas prowadził kilkoma oczkami. Dopiero po trzech z rzędu błędach gospodarzy tablica wyników pokazała 19:18. Końcówka tego seta była bardzo emocjonująca: bielszczanie doprowadzili do remisu (20:20), potem do walki na przewagi, ale ostatecznie ulegli 28:30.

Drugi set również skończył się wynikiem powyżej 25. Tym razem bardzo dobrze rozpoczęli gdańszczanie (3:0). Ich przewaga nie trwała długo. Początkowo obie drużyny miały zbliżoną liczbę punktów, ale gdy goście zdobywali kolejne dodatkowe oczka (16:18, 16:19), trener Strumiło dwukrotnie prosił o czas dla swojej ekipy. W końcówce różnica punktów znowu była minimalna. Tym razem zwyciężyli bielszczanie 27:25.

Trzeci set rozpoczął się tak samo jak pierwszy – dwoma blokami Macieja Kałasza. Gdańszczanie dość szybko wyszli jednak na prowadzenie. Kilkupunktową przewagę mieli prawie do samego końca. Nerwowo zrobiło się dopiero przy stanie 23:22. Gospodarze jednak obronili swoją pozycję i wygrali ten set 25:22.

Tradycyjnie już na początku kolejnego seta bielszczanie popisali się dwoma blokami. Mieli przewagę prawie przez cały czas – w większości kilkupunktową. Wprawdzie kilka razy gdańszczanie dogonili ich, ale do wyrównania doprowadzili dopiero po potrójnym bloku przy stanie 23:23. Również potrójny blok – tym razem gości – zakończył set.

Tie-break rozpoczął się wyrównaną grą. Jednak gdańszczanie stopniowo zdobywali przewagę, którą doprowadzili do końca spotkania. Zwyciężyli 15:11 w tym secie i 3:2 w całym meczu.

Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:2
(30:28, 25:27, 25:22, 23:25, 15:11)

Trefl Gdańsk: Żuk, Gorzkiewicz, Skórski, Świrydowicz, Wilk, Garay, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Chaberek, Węgrzyn, Zumbera i Gajowczyk

BBTS Bielsko-Biała: Kałasz, Surma, Warda, Walendzik, Owczarski, Lech, Jajszczak (libero) oraz Dekker, Kwasowski, Gutkowski i Piórkowski