Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia przywiozła trzy punkty ze Spały

I liga M: Avia przywiozła trzy punkty ze Spały

Siatkarze Avii Świdnik wygrali wyjazdowe spotkanie z SMS PZPS Spała 3:0 i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Komplet punktów zdobyty z uczniami SMS zbliżył świdniczan do zespołu Trefla Gdańsk, z którym już w sobotę Avia zmierzy się we własnej hali.

Świdniczanie na sobotni mecz udali się w osłabionym składzie. W autokarze zabrakło kontuzjowanego Michała Jaskulskiego, a także Oskara Dziewita. Pojechał natomiast Dominik Wójcicki, który wznowił już treningi po kontuzji stawu skokowego. Zgodnie z przypuszczeniami nie wyszedł on jednak w pierwszym składzie, a pomagał kolegom jedynie podwyższyć blok. W zespole gospodarzy zabrakło największej gwiazdy – atakującego Miłosza Hebdy, który w tym sezonie udanie zastępował Mariusza Wlazłego w ekipie mistrza kraju – Skrze Bełchatów.

Avia zaczęła spotkanie w takim samym zestawieniu jak z Jokerem, czyli z Marcinem Kurkiem na przyjęciu i Wojciechem Pawłowskim na ataku. Ponownie to ustawienie okazało się szczęśliwe. W pierwszej partii Avia nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Set zakończył się wynikiem 20:25, a duża w tym zasługa gospodarzy, którzy w końcowej fazie seta notorycznie popełniali błędy w ataku. Ostatni punkt goście zdobyli po tym jak Adrian Buchowski pomylił się w ataku.

W drugiej odsłonie miejscowi zaczęli z animuszem, szybko wychodząc na prowadzenie 8:3. Zirytowany postawą swoich zawodników Krzysztof Lemieszek poprosił o czas, a obraz gry uległ diametralnej zmianie. Szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 9:9, a drużyny szły punkt za punkt niemal do samego końca. Przy stanie 19:20 na kiwkę zdecydował się rozgrywający Avii Łukasz Makowski, a przy stanie 21:23 udanie z krótkiej zaatakował Marcin Malicki. Ostatni punkt ponownie świdniczanom dostarczył Buchowski, tym razem myląc się z pola zagrywki.

Trzeci set był najbardziej zacięty, grany do samego końca na przewagi. Do stanu 25:25 prowadziła Avia, następnie piłkę setową mieli gospodarze, po tym jak na prowadzenie wyprowadził ich Buchowski. Wyrównał udanym atakiem Pawłowski, a kolejne prowadzenie dla SMS uzyskał Buchowski. Następnie punktowali już tylko zawodnicy Krzysztofa Lemieszka. Pawłowski skończył kontrę, a dwa kolejne oczka były udziałem wprowadzonego przy stanie 13:10 Marcina Jarosza. Przyjmujący najpierw skutecznie zaatakował z kontry, a następnie do spółki z Malickim postawił skuteczny blok.

Obawialiśmy się tego meczu, choć w pierwszym i drugim secie nie było się czego bać – powiedział po meczu trener świdniczan, Krzysztof Lemieszek.Nasza taktyka polegała na tym, aby nie robić paniki przy prowadzeniu gospodarzy. W poprzednich sezonach, gdy SMS wychodził na prowadzenie u nas pojawiały się nerwy, które paraliżowany nas. Tym razem się tego ustrzegliśmy, choć w trzecim secie wygrać mogły obydwie ekipy. Na szczęście udało nam się zakończyć seta do 27 i zwyciężyć w całym meczu 3:0.

SMS PZPS Spała – Avia Świdnik 0:3
(20:25, 22:25, 27:29)

SMS: Szczurek, Ferens, Buchowski, Dryja, Nożewski, Piotrowski, Kaczmarek (libero) oraz Kowalski i Romać
Avia: Makowski, Guz, Kurek, Malicki, Michalski, Pawłowski, Kowalski (libero) oraz Jarosz i Wójcicki