Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Trwa zła passa drużyny Krzysztofa Kocika

PRO B: Trwa zła passa drużyny Krzysztofa Kocika

fot. archiwum

Kolejnej porażki doznała ekipa ALCM, której barw broni Krzysztof Kocik. Drużyna Polaka, jeśli chciała myśleć o pozostanie w czołówce, musiała ten mecz wygrać. Sztuka ta się jednak nie udała. Pomimo porażki bardzo dobre spotkanie rozegrał Krzystof Kocik.

Przed meczem 12. kolejki obydwie druzyny plasowały się w środku tabeli. Nieznacznie niżej, na miejscu 10., z dorobkiem 14 punktów plasowało się ALCM. Jedno miejsce wyżej, z dorobkiem punktowym większym o jedno oczko znajdowała się ekipa Dunkerque. Jeśli Krzysztof Kocik i koledzy chcieli myśleć o walce o miejsca w górnej części tabeli, musieli wygrać to spotkanie.

We wszystkich trzech setach obydwie drużyny prezentowały podobny poziom. Bardzo dobrze ze swojego zadania wywiązywali się przyjmujący obydwu ekip, popisując się skutecznością powyżej 60% (ALMC – 60%, Dunkerque – niespełna 70%). Atakujący obydwu ekip nie spisali się najlepiej. Z nieco lepszej strony pokazali się gospodarze, notując 36% skuteczności w ataku, podczas gdy Kocik i koledzy tylko 30%. Zarówno zawodnicy Dunkerque, jak i ALMC zapisali na swoim koncie po 10 bloków punktowych. Camille Belhache, kolega klubowy Kocika, jako jedyny w tym meczu popisał się asem serwisowym. O zwycięstwie Dunkerque zadecydowała znacznie mniejsza liczba błędów. Popełnili oni ich „tylko" 14, podczas gdy Kocik i koledzy oddali przeciwnikom niemal całego seta – bo aż 21 punktów. Tym samym w każdej partii to gospodarze triumfowali, za każdym razem w takim samym stosunku punktów – 25:21.

Pomimo porażki ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Kocik. Polski przyjmujący odbierał zagrywkę rywali 19 razy, popisując się skutecznością 74%. Nieco słabiej radził sobie w ataku, ale i tak był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. 20 prób zakończył zdobyciem punktu, dwa razy został zablokowany. Dzięki temu zapisał na swoim koncie 45% skuteczności. Dwa razy zablokował ataki rywali.Dunkerque – ALCM 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved