Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wypowiedzi po meczu w Olsztynie

PlusLiga: Wypowiedzi po meczu w Olsztynie

fot. archiwum

- Straciliśmy kontrolę nad meczem w pierwszych piłkach. Pierwszy set to był lewy sierpowy, którym nas trafił rywal - mówił na pomeczowej konferencji Damian Dacewicz. - Dziś chłopaki zagrali z głową - chwalił swój zespół trener gospodarzy, Mariusz Sordyl.

Mariusz Sordyl (trener AZS UWM Olsztyn): – Po tym spotkaniu jestem bardzo zadowolony, ponieważ po ostatnim meczu pracowaliśmy w różnej atmosferze nad naszymi słabościami. Dziś chłopaki zagrali z głową. Widziałem, że były to bardzo przemyślane akcje, szczególnie w kontrataku. Kolejną korzyścią dla naszego zespołu był debiut Tomasza Tomczyka przed większą publicznością. Debiut pełną gębą. Nie miałem obaw, że Paulo nie zagra z powodu drobnych problemów zdrowotnych. Poza tym fajnie się debiutuje jak reszta zespołu gra tak dobrze jak dziś.

Damian Dacewicz (trener Pamapolu Siatkarz Wieluń): – Błędy w naszej grze pojawiły się już na początku pierwszego seta. Straciliśmy kontrolę nad meczem w pierwszych piłkach. Pierwszy set to był lewy sierpowy, którym nas trafił rywal. Później zaryzykowaliśmy w polu serwisowym i staraliśmy się wrócić do gry. Świetnie jednak grali przyjmujący AZS UWM – Siezieniewski i Tomczyk, a na skrzydle szalał Winnik. Nie mieliśmy szans na siatce w starciu z nimi. Mecz był dynamiczny, ale skuteczność była po stronie Olsztyna, który skończył ponad 60% piłek w ataku, a to jest w siatkówce bardzo dobry wynik. Cóż, nie mieliśmy jak się zmierzyć dziś z AZS-em.

Wojciech Winnik (MVP meczu): – Wygraliśmy za trzy punkty co daje nam pewny spokój przed kolejnymi spotkaniami. Możemy spokojnie się przygotowywać do kolejnych spotkań, a moja nagroda? Cóż, jest to taka wisienka na torcie.Tomasz Tomczyk (AZS UWM Olsztyn): – Udało się wreszcie trochę pograć, ponieważ wcześniej nie miałem dużo okazji, aby zagrać przed olsztyńską publicznością mimo, że to już połowa sezonu. Cieszę się, że zagrałem, i że wygraliśmy mecz. Mam trochę zastrzeżeń do swojej gry, mogło być lepiej, ale najważniejsze, że reszta zespołu zagrała bardzo dobrze.

Marcin Nowak (Pamapol Siatkarz Wieluń): – Dzisiaj od początku do końca Olsztyn kontrolował grę. Nie mieliśmy argumentów, żeby przeciwstawić się AZS-owi. Kapitalnie zagrał Wojciech Winnik. Byliśmy bezradni przy jego atakach. Cały zespół zagrał dobrze, a Winnik bardzo się ku temu przyczynił.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved