Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Martigues lepszy w meczu za „sześć punktów”

Martigues lepszy w meczu za „sześć punktów”

Drużyna Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza odniosła bardzo cenne zwycięstwo. W meczu 12. kolejki Martigues pokonał ekipę z Lyonu. Przed spotkaniem obydwie drużyny miały taki sam dorobek punktowy.

Dzięki wczorajszej wygranej zespół Martigues prawdopodobnie awansuje na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy. Już w pierwszym secie pokazali, że są w dobrej dyspozycji. Wysokie prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej utrzymało się do końca seta (25:17).

Kolejne odsłony meczu były podobne. Jedynie w trzeciej partii zespół z Lyonu stawił silny opór gospodarzom i walczył w końcówce bardzo dzielnie. Jednak na nic to się zdało, większe doświadczenie w końcówce wykazali miejscowi.

Na tle całej drużyny najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Łomacz, który atakował z 71 procentową skutecznością (15 ataków skończonych na 21).

Łącznie polski przyjmujący zapisał na swoim koncie 16 oczek. Po raz kolejny ciężar zdobywania punktów spoczął na barkach Michała Kamińskiego. Drugi polski siatkarz występujący w zespole Martiguesu zanotował 55% skutecznego ataku.

Cała drużyna atakowała wczoraj z 62-procentową skutecznością, jak do tej pory jedną z większych w tym sezonie.

Już w następnej kolejce, w sobotę, klub Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza zagra na wyjeździe z ósmym zespołem w tabeli Orange Nassau.

Martigues – Lyon 3:0
(25:18, 25:17, 25:21)

Martigues: Zupanc (3 pkt.), Łomacz (16), Corda (15), Bru (6), Kamiński (20), Skrajnik (4), Besse (libero) oraz Delcamp

Lyon: Toshkov (10 pkt.), Jambon (12), Todorov, Valefuaniu, Alter (1), Ristic (10), Rossillol (Libero) oraz Daquin (6), Roure (1), Milanom (1), Clement (1)