Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Kordysz: Nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji

Maciej Kordysz: Nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji

fot. archiwum

- Przede wszystkim pierwszy set miał wpływ na to, jak układała się nasza gra. Nie przyjmowaliśmy piłek i nie mogliśmy skończyć żadnego ataku - mówił po przegranym meczu w Olsztynie przyjmujący Pamapolu siatkarza Wieluń, Maciej Kordysz.

Zespół Siatkarza Wieluń został w pierwszym secie meczu w Olsztynie rozbity przez AZS UWM Olsztyn. Tak wysoka porażka miała niebagatelny wpływ na dalszą część spotkania. Zgadza się z tym również przyjmujący wielunian, Maciej Kordysz.Przede wszystkim pierwszy set miał wpływ na to, jak układała się nasza gra. Nie przyjmowaliśmy piłek i nie mogliśmy skończyć żadnego ataku. Ten set już pokazał, że Olsztyn może wywalczyć u siebie trzy punkty – uważa Kordysz.

Sytuacja Pamapolu Siatkarza nie jest do pozazdroszczenia. Zespół zajmuje ósmą pozycję w tabeli PlusLigi z 7 punktami na koncie i jest o krok od strefy spadkowej. – Nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji. Wiadomo, przed nami teraz ciężkie mecze na wyjeździe z teoretycznie słabszymi przeciwnikami jak Warszawa i Radom. Będziemy tam jechali podwójnie zmotywowani i mam nadzieję, że zdobędziemy tam punkty – zapowiada Maciej Kordysz.

Najbliższe spotkanie wielunianie rozegrają za dwa tygodnie u siebie z Resovią. Choć nie są faworytami w tym meczu to jednak zdaniem przyjmującego Pamapolu nie stają na straconej pozycji. – Będziemy się starali postawić Resovii. Dotychczasowa nasza gra pokazuje, że lepiej gramy z zespołami z górnej części tabeli. Ze Skrą, gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to kto wie, czy nie sprawilibyśmy niespodzianki. Skoro z Jastrzębiem potrafiliśmy zdobyć punkt, to myślę, że pozabieramy jeszcze punkty tym silniejszym zespołom.Atmosfera wokół klubu z Wielunia nie jest ostatnio najlepsza. Duży wpływ mają na to wyniki zespołu. – My sobie wszystko wyjaśniliśmy w szatni, zarząd klubu robi swoje. Teraz musimy tylko wychodzić na boisko i grać. Pokazaliśmy że potrafimy grać, choćby w meczu z Delectą, teraz to tylko musimy przenieść na parkiet – twierdzi Maciej Kordysz.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved