Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Radomianki przebiły się przez zaporę Orła

II liga: Radomianki przebiły się przez zaporę Orła

Długa podróż nie wpłynęła negatywnie na siatkarki AZS-u Politechnika Radomska. Od początku pojedynku narzuciły swój styl gry ekipie Orła Elbląg, wygrały w trzech setach i zagwarantowały sobie trzecie miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym.

Jedynie w drugim secie pojedynku w Elblągu ekipa z Radomia musiała się nieźle napocić, żeby przechylić go na swoją stronę. Po pierwszej, gładko wygranej do 16, partii radomianki jak gdyby zupełnie stanęły. Na ich twarzach pojawił się uśmiech i zamiast na grze, myślami były już chyba w autokarze, który ma zawieść je na nocleg do Białegostoku. Przegrywały już bowiem 18:22. Gdy jednak zwarły szyki, doprowadziły do wyrównanej końcówki i przechyliły ją na swoją stronę.

Trzecia partia była już tylko formalnością. – Na pewno wynik jest zdecydowanie lepszy od gry, ale nawet ja nie spodziewałem się, że po tak ciężkim dla nas tygodniu, zagramy tak skutecznie. Przeciwnik stawiał nam twardą zaporę, ale potrafiliśmy ją przejść. I to się liczy – podkreśla drugi trener zespołu Krzysztof Białczak. Tym samym radomianki mają już pewne trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W pierwszej fazie play-off zagrają więc ze Spartą Warszawa. W niedzielę radomianki czeka pojedynek z BPTS-em Białystok.