Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: MKS MOS Będzin zrewanżował się krakowianom

II liga: MKS MOS Będzin zrewanżował się krakowianom

MKS MOS Interpromex Będzin zapewnił sobie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej w grupie 4. II ligi po pokonaniu krakowskich drużyn. W środę w zaległym spotkaniu będzinianie pokonali Politechnikę, a w sobotę drużynę Wandy Kraków.

W zaległym spotkaniu, który odbył się w środę w Będzinie, goście dosyć niespodziewanie zaczęli od prowadzenia i przewagę stale powiększali. Gospodarze nie mogli skończyć wielu ataków oraz popełniali sporo błędów własnych. Trener Rafał Legień, widząc co się dzieje, wprowadził na parkiet rezerwowych graczy, którzy dokończyli seta. W kolejnych setach pierwszy skład MKS-u Będzin grał tak, jak wszystkich przyzwyczaił. Gospodarze wyeliminowali błędy, których popełniali bardzo mało w każdym secie. Do tego doszedł skuteczny atak Zborowskiego oraz wspomagających go Kantora i Millera. Gościom trudno było nawiązać walkę i musieli uznać wyższość rywala.

(16:25, 25:17, 25:16, 25:18)

MKS MOS Będzin: Kantor (12 pkt.), Miller (15), Syguła, Dzierżanowski (8), Zborowski (22), Świechowski (6), Potera (libero) oraz Mędrzyk (2)

Politechnika Krakowska: Laskowski (7 pkt.), Szpyrka (2), Galiński (18), Bławat (2), Dzierwa (13), Typel (5), Szymczak (libero) oraz Błasiak (1), Grot, Łoza (1),i Golec (1)

W sobotni wieczór będzinianie rozegrali natomiast spotkanie z ekipą Wandy Kraków. Dla gości to spotkanie było bardzo ważne, ponieważ nie są pewni miejsca w pierwszej czwórce, gwarantującej dalszą walkę o mistrzostwo grupy. Wanda bardzo słabo zaczęła to spotkanie. Już na początku asem serwisowym popisał się Marcin Kantor, a potem Damian Miller dwukrotnie zatrzymał Picia blokiem. Goście nie mogli skończyć ataku, a z zagrywki też często oddawali punkty za darmo. MKS MOS utrzymywał cały czas przewagę 5 punktów, a w końcówce seta Bartłomiej Soroka zmniejszył do czterech, przegrywając tylko 25:21.

W kolejnym secie scenariusz gry był podobny. Również na początku zagrywką będzinianie odrzucili rywala od siatki, a Damian Zborowski zdobył dodatkowo 2 punkty bezpośrednio z tego elementu gry (7:3). W połowie seta tempo i atrakcyjność spotkania trochę opadła, ponieważ obie drużyny seriami zaczęły zagrywać w siatkę. Potem kontuzji doznał libero Mateusz Mrozowski i musiał zejść z parkietu, zastąpił go były gracz MKS-u Emil Siewiorek. W ostatnich akcjach seta tak jak w poprzednim serwisem punkt zdobył Jacek Pić, ale to nie dało zwycięstwa im w secie (25:20).

Set trzeci był zupełnie inny, ponieważ, mimo braku nominalnego libero, to Wanda od początku prowadziła i utrzymywała tą przewagę przez większość seta, mając nawet 3 punkty przewagi (11:14). Potem na wyższy bieg wskoczyli gospodarze i zdobyli 8 punktów na 2 gości (19:16). Przyczynił się do tego Dariusz Syguła, który nękał zagrywką nowego libero. MKS MOS przewagę dowiózł do końca meczu, a ostatnią akcję kiwką skończył ledwo wprowadzony Adam Łapuszyński.

Tym zwycięstwem MKS MOS Będzin powiększył przewagę nad pozostały zespołami oraz zapewnił sobie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej. Do rozegrania pozostały dwa spotkania, ale jeszcze nie wiadomo z kim może zagrać w play-offach Będzin, bo cztery zespoły mają niewielkie różnice pomiędzy sobą.

Punkty: 75-62
Atak: 38-36