Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Terence Martin: Nasza praca polega na wygrywaniu

Terence Martin: Nasza praca polega na wygrywaniu

fot. archiwum

- Ten sezon na pewno należy do trudnych - powiedział przyjmujący ZAKSY, Terence Martin. W środę ZAKSA rozegrała spotkanie z Crveną Zvezdą Belgrad a już w sobotę zmierzy się z AZS Politechniką Warszawską o kolejne ligowe punkty.

Jak wytrzymujecie kondycyjnie ten ciężki dla was okres, w którym więcej gracie niż trenujecie?

– Bardzo dobrze, głównie dlatego że klub bardzo nam w tym pomaga. Nasze podróże są bardzo dobrze organizowane. Ostatnio do Belgradu lecieliśmy nawet samolotem, co znacznie skróciło czas podróży. Dzięki temu nie odczuwaliśmy tak dużego zmęczenia. Planowanie tego w taki sposób pozwala nam pozostać w optymalnej kondycji. Trenerzy również doskonale rozumieją, że podróże i tak duża liczba rozegranych spotkań są dla nas wyczerpujące i zawsze kiedy jest ku temu możliwość dają nam odpocząć. Ten sezon na pewno należy do trudnych.

Ostatni mecz rozgrywaliście z Crveną Zvezdą Belgrad. Chyba należał on do łatwiejszych?– Na pewno nie, chociaż ta drużyna przynajmniej na papierze była od nas słabsza. Oni przyjeżdżali tu tak naprawdę nie licząc na zwycięstwo. Rozegrali dobre zawody, może też dlatego, że nie ciążyła na nich żadna presja. My potrzebowaliśmy do awansu jednego seta, jednak nasza praca polega na wygrywaniu całych meczów. Na początku drugiej i trzeciej partii nasza gra raczej nie wyglądała za dobrze.

Jak myślisz co było tego przyczyną?

– Rywale zaczęli podejmować ryzyko w zagrywce, w tym widzieli swoją szansę. A z naszej strony zabrakło chwilowo koncentracji. Na całe szczęście wygraliśmy całe spotkanie dla siebie i dla kibiców, to im się należało bo zapłacili pieniądze żeby zobaczyć naszą dobrą grę.

Teraz przed wami spotkanie z Politechniką Warszawską, która rozpoczęła już batalię o "być albo nie być" w PlusLidze.

– Faktycznie dla nich ten mecz jest ważny, ale nie możemy zapominać, że dla nas również. To jest liga, a w niej liczą się każde punkty i my ich potrzebujemy, żeby zachować pozycję wicelidera. Na pewno będzie to interesujące i istotne spotkanie dla obu drużyn.

Autor: Dominika Kwiek

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved