Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Iskra Odincowo i Arkas Izmir rywalami polskich ekip

Puchar CEV: Iskra Odincowo i Arkas Izmir rywalami polskich ekip

fot. archiwum

Domex Tytan AZS Częstochowa i ZAKSA Kędzierzyn Koźle kontynuują przygodę w Pucharze CEV. Obie polskie ekipy awansowały do 1/4 finału tych rozgrywek, a na tym etapie rozegrają spotkania z zespołami Iskry Odincowo i Arkasu Izmir.

Pierwsze pojedynki zaplanowano na dni 26-28 stycznia, zaś rewanże odbędą się tradycyjnie tydzień później. Kędzierzynian na początek czeka wyjazd do Izmiru, zaś częstochowianie podejmą Iskrę we własnej hali.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału Pucharu CEV Arkas Izmir mierzył się z hiszpańskim Portol Palma Majorka. W pierwszym pojedynku były klub Piotra Gruszki wygrał 3:1, ale miał spore problemy, aby końcówki rozstrzygnąć na swoją korzyść. W rewanżu poszło już gładko. Turecka ekipa zwyciężyła 3:0, tylko w trzeciej partii pozwalając rywalom na przekroczenie granicy 20 punktów.

Z kolei Iskra Odincovo stoczyła dwa pojedynki z Fakiełem Nowy Urengoj. U siebie zespół z Iskry zwyciężył 3:1, choć rywale walczyli ambitnie w każdym z setów, a wynik rozstrzygał się w końcówkach. Rewanż odbył się z Nowym Urengoju, ale we własnej hali Fakieł zaprezentował się gorzej niż na wyjeździe. Iskra wygrała bowiem 3:0 i pewnie awansowała do1/4 finału.Dodajmy, że częstochowianie mają już za sobą przygodę z rosyjskim zespołem w Pucharze CEV. W sezonie 2007/2008 spotkali się z Iskrą w 1/8 rozgrywek. W pierwszym meczu ekipa z Odincova zwyciężyła 3:0, jednak w rewanżu AZS wygrał 3:1, a w złotym secie pokonał rywali 15:13. Teraz akademicy będą mieli okazję, aby po raz kolejny pokonać rosyjską drużynę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved