Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Dwie polskie ekipy w ¼ finału

Puchar CEV: Dwie polskie ekipy w ¼ finału

W tym tygodniu osiem ekip męskich i osiem żeńskich wywalczyło awans do ¼ finału Pucharu CEV. Wśród panów dobrze spisali się polscy przedstawiciele, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Domex Tytan AZS Częstochowa, których zobaczymy w kolejnej rundzie.

Trudny test czeka w ¼ rozgrywek siatkarzy spod Jasnej Góry. Po wyeliminowaniu francuskiego Montpellier Volley trafili bowiem na Iskrę Odincovo. Częstochowianie, choć przegrali 2:3, zapewnili sobie awans po dwóch pierwszych wygranych setach pojedynku pod Jasną Górą. Przeczytaj szeroką relację z meczu rewanżowego. Iskra nie odpuściła aż do końca. W pierwszym pojedynku z Fakiełem Nowy Urengoj zwycięstwo nie przyszło łatwo, jednak w meczu rewanżowym zawodnicy z Odincova nie pozostawili żadnych złudzeń, kto z tej pary jest lepszy. Wygrali 3:0 i pewnie awansowali do kolejnej rundy.

Niełatwe zadanie czeka także siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha są jednak w dobrej formie, co udowodnili w obu meczach przeciwko Crvenej Zvezdzie Belgrad. Zarówno na wyjeździe, jak i u siebie triumfowali 3:0. Przeczytaj szeroką relację z meczu rewanżowego. W ¼ finału na kędzierzynian czeka już Arkas Izmir, który w poprzednim sezonie wygrał Challenge Cup. W 1/8 finału ekipa z Turcji dwukrotnie pokonała Portol Palma Majorka, szczególnie łatwo triumfując w rewanżu, który odbył się w Izmirze.

W ¼ finału Pucharu CEV nie zabraknie też bratobójczego pojedynku pomiędzy ekipami z Grecji. Los zadecydował bowiem, że w kolejnej rundzie zamierzą się ze sobą E.A. Patron i Iraklis Saloniki. Po meczach tej rundy pewniej mogą czuć się zawodnicy Iraklisu. Odnieśli bowiem dwa trzysetowe zwycięstwa nad austriackim aon hotVolleys Wiedeń. Z kolei gracze E.A. Patron mierzyli się z mniej znanym zespołem – Dynamem Apeldoorn z Holandii. W pierwszym meczu triumfowali 3:0, a w rewanżu po wygraniu pierwszej partii nieco odpuścili i w konsekwencji przegrali spotkanie 2:3. Mieli jednak już zapewniony awans, więc porażka nie miała żadnych konsekwencji.

Ostatnią z par ¼ finału jest Tourcoing Lille Métropole – Bre Banca Lannutti Cuneo. Oba zespoły swoje spotkania 1/8 Pucharu CEV wygrały w takich samych stosunkach setów 3:0 i 3:1. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy Tourcoing mieli trudniejsze zadanie, bowiem ich rywalami byli gracze Buducnosti Podgorica, a ten zespół jest już znany na arenie europejskiej. Z kolei Bre Banca Lannutti mierzyła się z estońskim Selverem Tallinn, który w meczu rewanżowym próbował trochę „namieszać". Ostatecznie jednak to Włosi, po wyraniu drugiego seta, awansowali dalej.

W rywalizacji pań zabraknie zespołu PTPS-u Piła. Zespół z Wielkopolski dwukrotnie uległ ekipie Volei Tomis Konstanta 0:3 i pożegnał się z Pucharem CEV. Przeczytaj szeroką relację z meczu rewanżowego. Rumunki w kolejnej rundzie zmierzą się z rosyjską ekipą Urałoczki Jekatierinburg. Siatkarki Urałoczki dwukrotnie zwyciężyły z Dauphines Charleroi, choć trzeba przyznać, że mecz w Belgii wymagał od nich sporo pracy. Rewanż można nazwać spacerkiem, bowiem z każdym z trzech setów Rosjanki wygrywały do 13.

Ciekawym może okazać się pojedynek Rabity Baku i Eczacibasi Stambuł. Zawodniczki z Azerbejdżanu najpierw pokonały Gwardię Wrocław, a w 1/8 finału poradziły sobie z francuskim Rocheville Le Cannet. Szczególnie łatwo przyszło im zwyciężyć w meczu rewanżowym, który został rozegrany w Baku. We własnej hali Rabita wygrała bowiem 3:0, nie dając rywalkom szans na wygranie choćby seta. Tureckie Eczacibasi Stambuł w 1/8 finału mierzyło się z inną ekipą z Baku – Azerrail. Azerki w pierwszym meczu sprawiły Eczacibasi spory problem, ulegając dopiero po tie-breaku. W rewanżu jednak nie podjęły już walki i przegrały 0:3, w pierwszy i trzecim secie wysoko 15:25. Tym samym z awansu mogły cieszyć się zawodniczki z Turcji.

W kolejnej rundzie dojdzie także do pojedynku włosko-niemieckiego. Yamamay Busto Arsizio po wyeliminowaniu Gent Dames zmierzy się z Schweriner S.C., które dwukrotnie pokonało Dinamo Bukareszt. Warty uwagi w ¼ finału będzie dwumecz serbskich ekip. Dinamo Pancevo zagra z Crveną Zvezdą Belgrad. Dinamo ma za sobą dwa wygrane pojedynki z Sparkasse Klagenfurt. Łatwiejszy dla siatkarek z Panceva okazał się mecz rewanżowy, który rozgrywały na wyjeździe. Gospodynie bowiem w żadnym z trzech setów nie podjęły walki, co ekipa serbska skrzętnie wykorzystała. Z kolei Crvena Zvezda 3:0 wygrała u siebie w pierwszym meczu, zaś w rewanżu oddała jednego seta. Siatkarki Valeriano Menorca triumfowały w pierwszym secie, ale w kolejnych do walki ruszyły zawodniczki z Belgradu, które ostatecznie przypieczętowały awans, wygrywając 3:1.