Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Centrostal chce znów wygrywać u siebie

PlusLiga Kobiet: Centrostal chce znów wygrywać u siebie

Gdy siódma drużyna ekstraklasy podejmuje dziesiątą, to wynik powinien być sprawa otwartą. Nie w przypadku PlusLigi Kobiet. W Bydgoszczy wygrany set przez Gedanię będzie dużą niespodzianką - Centrostal nie powinien mieć kłopotów z pokonaniem outsidera.

Siatkarki Gedanii Żukowo są głównym argumentem przeciwników rozszerzenia kobiecej ekstraklasy. W dziesięciu dotychczasowych spotkaniach PlusLigi Kobiet nie tylko nie zdobyły żadnego punktu, lecz nie wygrały nawet jednego seta. Podopieczne Grzegorza Wróbla, a od jakiegoś czasu Pawła Kramka głównie ogrywają się i zdobywają doświadczenie na ekstraklasowych parkietach co krok dostając lanie od lepszych i bardziej doświadczonych rywalek. I choć w styczniu wygrały już seta w Białymstoku w Pucharze Polski, to jednak nie były to zmagania o ligowe punkty. A w tych nie idzie gedanistkom najlepiej.

Tym razem siatkarki z Żukowa przyjadą do Bydgoszczy, gdzie zmierza się z miejscowym Centrostalem. W pierwszej rundzie bydgoszczanki nie miały żadnych problemów ze zwycięstwem na wyjeździe pokonując rywalki do 12, 22 i 11. Tym razem również Centrostal nie powinien mieć większych problemów i spokojnie może zdobyć łatwe trzy punkty w ligowej tabeli. Trener Piotr Makowski przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem. – Każdego rywala należy traktować z szacunkiem, a to, że jesteśmy faworytem nie oznacza, że możemy Gedanią zlekceważyć. Łatwo jest wówczas stracić rytm gry, pozwolić przeciwnikowi "rozwinąć skrzydła" i o niemiła niespodziankę wówczas nie trudno – próbuje motywować swoje siatkarki bydgoski szkoleniowiec. Jego zespół wystąpi w sobotę bez Moniki Smak i Kingi Zielińskiej.

Bydgoszczanki zagrają po niemal miesięcznej przerwie w rozgrywkach. Ostatnie spotkanie, w którym pokonały 3:2 w Białymstoku AZS, miało miejsce jeszcze przed świętami. Mecz z Gedanią będzie tez doskonałą okazją do zrehabilitowania się przed własną publicznością. Dwa ostatnie mecze w Bydgoszczy Centrostal przegrał w słabym stylu 0:3 z Budowlanymi Łódź i 1:3 z MKS Dąbrowa Górnicza. Ostatni raz w Łuczniczce bydgoszczanki wygrały ze Stalą Mielec… w 3. kolejce spotkań, 7 listopada. Nadszedł chyba czas na przełamanie tej niekorzystnej passy spotkań na własnym parkiecie.