Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Pilarz: Jestem zadowolony, że grałem

Grzegorz Pilarz: Jestem zadowolony, że grałem

W meczu rewanżowym 1/8 Pucharu CEV ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała serbską Crvenę Zvezdę 3:0 i tym samym awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Kędzierzynianom do przejścia kolejnego progu rozgrywek potrzebny był tylko jeden set.

Jak podkreślał po meczu kędzierzyński rozgrywający Grzegorz Pilarz założenie było takie, aby wygrać szybko i zdecydowanie. – Najważniejsze jest to, że wygraliśmy bez straty seta. Na styczeń zaplanowano nam dość dużo meczów. Wobec czego nie chcieliśmy żeby zmęczenie jeszcze się nawarstwiało poprzez granie „dodatkowych" partii. Tak więc mieliśmy nadzieję wygrać najszybciej jak się da. Początki drugiej i trzeciej odsłony meczu nie były w naszym wykonaniu najlepsze, ale teraz liczy się głównie zwycięstwo i to odniesione w niezłym stylu – powiedział Pilarz.

A jak siatkarz podsumował swój występ? – Przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że grałam. Po raz kolejny dostałem od trenera szansę na zaprezentowanie się na parkiecie. Do tego jeszcze wygraliśmy. I to jest najważniejsze. A samą ocenę pozostawiam naszym szkoleniowcom.

Jak wspomniał gracz styczeń jest dla graczy ZAKSY miesiącem dość trudnym. Bowiem ilość zaplanowanych do rozegrania spotkań jest spora. – Pojawiają się drobne problemy ze zdrowiem. I to chyba tyle kłopotów. Bo kondycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Jeśli dopisze nam zdrowie to wszystko powinno być dobrze – kończy Pilarz.