Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tour de Pologne Castellaniego

Tour de Pologne Castellaniego

fot. archiwum

Jeszcze kilkanaście dni temu wygrzewał się w Meksyku, dziś jest już w śnieżnej Polsce, gdzie pilnie obserwuje kadrowiczów. Trener złotych siatkarzy Daniel Castellani właśnie ruszył na wycieczkę po kraju. W tym czasie obejrzy kilka spotkań z udziałem reprezentantów.

Zaczął od meczu… siatkarek Aluprofu Bielsko-Biała. – Nie, nie zmieniłem przydziału, wpadłem, bo zaprosił mnie kierownik reprezentacji Marek Brandt (w cywilu życiowy partner grającej w Bielsku Doroty Świeniewicz – red.) – wyjaśnia Castellani.Potem zaplanowałem wizytę na meczu Ligi Mistrzów w Jastrzębiu, następnego dnia chcę być w Częstochowie na spotkaniu Pucharu CEV. Później mam w planie wyjazd na mecz ligowy Resovii ze Skrą w Rzeszowie.

To nie koniec podróży szkoleniowca kadry po Polsce. Także w przyszłym tygodniu Castellani nie będzie próżnował. Pojawi się w Łodzi na meczu Skry z Teruelem w Lidze Mistrzów, a potem jedzie do Bydgoszczy oglądać w akcji uczestników finałowego turnieju Pucharu Polski.

Przyglądam się kadrowiczom i jestem na bieżąco, bo w domu oglądałem mecze na wideo, także spotkania zagranicznych klubów, w których grają Polacy – opowiada trener biało-czerwonych.Kto mu zaimponował? – Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Kuba Jarosz, który ostatnio mocno popracował nad zagrywką. Mam też na celowniku kilku bardzo młodych graczy, takich jak Miłosz Hebda, który ogrywał się w Skrze, czy Mateusz Mika z Resovii. I nikomu nie zamykam drogi do drużyny narodowej – zapowiada Castellani 8 miesięcy przed najważniejszą imprezą roku – mistrzostwami świata we Włoszech.

Autor testu: Marek Żochowski

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved