Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Prezes Aluprofu zapowiada zmiany

Prezes Aluprofu zapowiada zmiany

fot. archiwum

Siatkarki Aluprofu, które w tym sezonie miały zagrać w Final Four Ligi Mistrzyń, przegrały wszystkie pięć spotkań w tych rozgrywkach i zajmą ostatnie miejsce w swojej grupie. Prezes klubu Czesław Świstak zapowiada duże zmiany, głównie organizacyjne.

Kolejny sezon, w którym Aluprof nie odniesie sukcesu w rozgrywkach europejskich, frustruje bielskich działaczy. – Został nam jeszcze jeden mecz w Moskwie i będziemy się starali o dobry wynik na zakończenie Ligi Mistrzyń – zapowiada trener Mariusz Wiktorowicz. Jednak z taką formą, jaką ostatnio prezentuje Aluprof, o wygranie nawet seta z silną drużyną Dynama w Moskwie będzie niezwykle ciężkie.

Zespół, który ma w składzie reprezentantki Polski, Annę Barańską, Eleonorę Dziękiewicz, Dorotę Świeniewicz, Jolantę Studzienną, Agatę Sawicką, Natalię Bamber, Berenikę Okuniewską, Karolinę Ciaszkiewicz oraz Czeszkę Helenę Horkę zawiódł w Lidze Mistrzyń całkowicie. O ile porażki z Dynamem Moskwa czy tureckim Fenerbahce Stambuł można było tłumaczyć siłą przeciwnika, to wszyscy spodziewali się, że z zespołem mistrza Czech bielszczanki poradzą sobie dość łatwo. Czemu tak się nie stało? – Widać jak na dłoni, ze zespół jest źle przygotowany. Dziewczyny rozgrywają dwa dobre sety, a w trzecim nie mają już sił, są zmęczone. Żałuję, że tak późno dokonaliśmy zmiany trenera – wskazuje winnego prezes Czesław Świstak.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej prezes Aluprofu zapowiada duże zmiany w klubie. – W klubie musi się pojawić dyrektor ds sportowych. Brakowało takiego menedżera, jego zadaniami obarczany był trener. Podobnie ma się sprawa ze skautingiem, którym dotychczas też zajmował się szkoleniowiec – twierdzi prezes Świstak. Jednocześnie zapowiada, że zarówno Mariusz Wiktorowicz jak i Dariusz Luks pozostaną w sztabie szkoleniowym przynajmniej do końca sezonu. Działacze myślą nad powiększeniem sztabu pracującego z drużyną – zarówno jeśli chodzi o sferę medyczną, jak i statystyków. Zmiany mają nastąpić jak najszybciej – przed Aluprofem jeszcze walka o mistrzostwo kraju i Puchar Polski.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved