Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Półfinały Mistrzostw Śląska zakończone

Półfinały Mistrzostw Śląska zakończone

Wczoraj zakończył się trzydniowy turniej Półfinałów Mistrzostw Śląska Juniorek, który odbył się w Sosnowcu. W tegorocznym półfinale o awans do kolejnego etapu walczyły cztery drużyny, a wśród nich aż dwie drużyny z Sosnowca.

Druga drużyna z Sosnowca, podopieczne trenera Marka Kaczmarczyka nie zdołały uzyskać awansu do dalszych rozgrywek i w końcowej klasyfikacji uplasowały się na trzecim miejscu, jednak nie można im zarzucić braku walki, gdyż mimo porażek pokazały się z bardzo dobrej strony.

W pierwszyzn meczu sosnowiczankom przyszło się zmierzyć ze swoimi młodszymi koleżankami. Mecz ten miał być dobrą rozgrzewką dla dziewczyn do dalszych spotkań i sprawdzeniem ich formy. Pierwszy set zaczął się jednak bardzo nerwowo po obu stronach siatki, ale zakończył się szczęśliwie wynikiem 25:23 dla Płomienia I. Kolejne dwa sety to coraz lepsza gra starszych juniorek, co dało im pierwszą wygraną w tym turnieju, 3:0 i dziewczyny mogły już myśleć o kolejnych spotkaniach. Jednak w tym spotkaniu kontuzji doznała Marta Wybańska, która niestety w kolejnych spotkaniach mogła wspomagać swoją drużynę tylko z pola zagrywki.

Swoje drugie spotkanie juniorki rozegrały, tym razem z drużyną z Czeladzi. Wygrana w tym meczu dawała im już awans do finału i tak też potoczyło się to spotkanie. Sosnowiczanki pokonały drużynę z Czeladzi 3:0 udowadniając swoją dobrą formę.

W tym meczu dobrą grą wykazała się Daria Jaworska, która musiała zastąpić swoje kontuzjowane koleżanki i wyjątkowa zagrać na prawym ataku. W polu zagrywki dziewczynom nie brakowało zdecydowania, a za sprawą niezłego przyjęcia rozgrywające mogły grać kombinacyjną siatkówkę. Mimo, iż podopieczne Piotra Augustyna miały już pewny awans do rozegrania pozostał im ostatni mecz z Bielskiem-Białą, który miał zadecydować o tym czy sosnowiczanki wywalczą sobie organizację finałów u siebie na sali.

Trzecie i ostatnie spotkanie w tym turnieju to wyrównana gra obu zespołów. Sosnowiczanki od początku starały się realizować taktykę ustaloną przez trenera, dzięki której zdobywały cenne punkty dla swojej drużyny. Jednak w końcówce zabrakło zdecydowania i koncentracji, przez co drużyna Płomienia przegrała 23:25. Druga partia należała już tylko do sosnowiczanek, które pokonały rywalki 25:11 i wydawać by się mogło, że szala zwycięstwa w tym spotkaniu przechyli się na ich korzyść. W tej partii dziewczyną wychodziło wszystko, dobrze funkcjonowało przyjęcie, dzięki czemu rozgrywające miały duże pole do popisu. Najważniejsza jednak była realizacji narzuconej taktyk, czego zabrakło w kolejnym secie. Trzeci set to tym razem wysokie prowadzenie Bielska, sosnowiczanki złapały przestój i potem już nie mogły nadrobić straconych punktów, przegrywając w efekcie tę partię do 13. Kolejna partia była ostatnią szansą dla dziewczyn z Sosnowca, aby wróciły do walki o wygraną w tym meczu. Początek podobnie jak w pierwszym secie był wyrównaną grą, jednak potem sosnowiczanki straciły pod rząd parę punktów za sprawą złego przyjęcia i braku realizacji taktyki. W tym secie zabrakło koncentracji i ryzyka po stornie gospodyń. Momentami gra wyglądała naprawdę dobrze, po czym sosnowiczanki nagle łapały przestoje. Ostatecznie Bielsko-Biała pokonała ekipę Płomienia 3:1 zajmując tym samym pierwsze miejsce w tym turnieju Półfinałowym i również awansowały do dalszego etapu.

Przegrywając ostatnie spotkanie, podopieczne Piotra Augustyna przegrały również możliwość organizacji finałów u siebie. Z półfinału organizowanego w Sosnowcu do finału awansowały zespoły z Bielska i Sosnowca, natomiast z drugiego półfinału rozgrywanego w Mysłowicach do kolejnego etapu przeszły Mysłowice i Cieszyn. Te cztery drużyny spotkają się na początku lutego w Finale Mistrzostw Śląska, w którym będą walczyć o awans do Mistrzostw Polski.

MKS MOS: Binkiewicz, Skalska, Wybańska, Janus, Jaworska, Walczak, Wesołowska, Górecka, Soja, Zielińska, Wudecka (libero)