Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie chcą się zrehabilitować

PlusLiga: Olsztynianie chcą się zrehabilitować

fot. archiwum

Przed drużyną AZS-u UWM Olsztyn ważny mecz w 11. kolejce PlusLigi. Po serii ligowych przegranych istnieje bardzo duża szansa na odniesienie zwycięstwa, bowiem przed własną publicznością akademicy podejmować będą Pamapol Siatkarza Wieluń.

Choć wydawać by się mogło, iż olsztynianie skazani są na zwycięstwo, to zadanie do wykonania nie będzie łatwe. W I rundzie AZS UWM przegrał 0:3 z Pamapolem Siatkarz Wieluń i nie potrafił odnaleźć sposobu na pokonanie takich zawodników jak Andrzej Stelmach, Marcin Lubiejewski czy Marcin Nowak.

Obie drużyny łączy wspólny cel – utrzymanie się w lidze. W tabeli PlusLigi Pamapol z siedmioma punktami zajmuje ósmą lokatę. Natomiast AZS UWM plasuje się "oczko" wyżej, mając na swoim koncie dziewięć punktów. Najbliższe spotkanie może zaważyć o losach obu drużyn, dlatego też warto odnieść zwycięstwo przed własną publicznością.

Mamy przed sobą kilka ważnych spotkań, nie tylko to z Wieluniem, który nie jest najsłabszym zespołem PlusLigi. Chcemy wygrać ten mecz. Nie mamy zamiaru położyć się na parkiecie. Piątkowy mecz ma kluczowe znaczenie dla układu tabeli – stwierdził trener Mariusz Sordyl.Siatkarze z pewnością zrobią wszystko, aby na własnym parkiecie zrehabilitować się swoim kibicom za przegraną z Domexem Tytanem AZS Częstochowa. Tomasz Tomczyk przyznaje, że liczą na walkę i zaciętą grę do ostatniej piłki, a ze strony kibiców na liczne przybycie i zagrzewanie do boju.

Nastawiamy się na walkę i na zwycięstwo. Wierzymy w swoje umiejętności i nie zakładam powtórki meczu z Częstochową. Wygrana z Wieluniem zapewni nam pewien komfort przed następnymi rywalizacjami – mówi olsztyński przyjmujący.

Mecz 11. kolejki PlusLigi AZS UWM Olsztyn – Pamapol Siatkarz Wieluń już w najbliższy piątek (15.01.2010) o godzinie 18:00 w olsztyńskiej hali Urania.

Autorką tekstu jest Marta Panasiuk

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved