Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Evan Patak – nadzieja na przyszłość

Evan Patak – nadzieja na przyszłość

fot. archiwum

Evan Patak reprezentant USA został uznany przez asystenta trenera kadry Ricka McLaughlina za nadzieję drużyny narodowej. Zdaniem trenera ten zawodnik ma duży potencjał i najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Londynie mogą być dla niego bardzo udane.

Rick McLaughlin twierdzi, że Patak to wschodząca gwiazda. Jego umiejętności rosną  z roku na rok a Olimpiada w Londynie może być ich szczytem. – Evan otrzymał wielką szansę. Widzę jak on teraz uderza piłkę. On będzie siłą reprezentacji swojego kraju na najbliższych Igrzyskach w Londynie – komplementuje zawodnika trener McLaughlin.

Grający na pozycji atakującego Patak nie znalazł się w kadrze narodowej, która wywalczyła złoto na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, ale 25 letni siatkarz traktuje to jako motywację. – Kiedy obserwowałem jak koledzy z drużyny zdobywali złoto to było bardzo emocjonujące przeżycie – powiedział Patak. – To był dla mnie dowód, że wszystko jest możliwe jeśli tylko odpowiednio mocno się czegoś pragnie.

Na poziomie indywidualnym, zauważyłam znaczną poprawę poziomu mojej gry w porównaniu do lat minionych. Ponadto było już wiele meczów, w których mogłem przyczynić się do sukcesu mojego zespołu . – ocenił swoje możliwości sam zawodnik.źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved