Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar A2: Z nowym trenerem, ale bez zwycięstwa

Puchar A2: Z nowym trenerem, ale bez zwycięstwa

Nowy trenerem Pallavolo Padova został Paolo Montagnani, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca sławę światowej siatkówki, Lorenzo Bernardiego. Niestety jego debiut nie wypadł najlepiej. Zespół z Padwy uległ w trzech setach NEP Castellana Grotte.

Paolo Montagnani urodził się 28 czerwca 1968 w Livorno, jako zawodnik występował na pozycji rozgrywającego. Grał w wielu włoskich klubach, w 1993 roku zdobył Puchar Zdobywców Pucharów z Gongaza Milano. Z tą drużyną zagrał też dwukrotnie w finale o mistrzostwo Serie A. Potem kontynuował karierę w Pallavolo Torino, Cagliari, La Speziai, Consenza. Swoją przygodę z siatkówką jako zawodnik zakończył w sezonie 2004/2005.

Jednak wcale z siatkówką nie skończył, w 2005 roku debiutując jako drugi trener w swoim pierwszym zespole Tomei Livorno. Później był drugim trenerem w Latina Volley. W 2008 roku objął stanowisko szkoleniowca w Pallavolo Pineto. W ubiegłym roku, do 24 grudnia prowadził ekipę Zbigniewa Bartmana, Taranto Volley.

Nowy szkoleniowiec oznacza zwykle nowe siły. W przypadku drużyny z Padwy to się nie sprawdziło. Można jednak próbować usprawiedliwić zawodników Pallavolo Padova. Nowy trener został dopiero dziś został oficjalnie przedstawiony mediom. Na usprawiedliwienie szkoleniowca może przemawiać fakt, iż nie miał zbyt wiele czasu na poznanie drużyny, toteż nie był w stanie zrealizować w pełni swoich założeń taktycznych.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Serie A2 lepiej zaczęli zawodnicy Pallavolo, którzy osiągnęli szybko dwupunktową przewagę. Utrzymali ją do pierwszej przerwy technicznej, prowadząc 8:6. Potem za odrabianie strat zabrali się gracze ekipy gospodarzy. Jednak na drugiej przerwie technicznej minimalnie prowadzili goście (16:15). W kolejnych akcjach lepiej radzili sobie siatkarze Castellana Grotte. Po skutecznych kontrach wysunęli się na prowadzenie 21:17. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

W drugiej partii rzecz miała się podobnie – początek był bardzo wyrównany. Schodząc na drugą przerwę techniczną Padova prowadziła znów 16:15. Potem gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce, od stanu 20:20, ekipa Montagnani’ego nie potrafiła zrobić przejścia. Zawodnicy Castellany wykorzystali niemoc w ataku rywali i wygrali tego seta 25:20.

Ostatnia partia tego meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy systematycznie powiększali swój dorobek punktowy. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jeszcze 8:6, na drugiej zaś mieli już czteropunktową przewagę (16:12). Koniec seta był podobny do tego z pierwszej partii. I dokładnie takim samym wynikiem się zakończył. Castellana wygrała 25:21 i cały mecz 3:0, a tym samym wyeliminowała Michała Kubiaka i jego kolegów z rozgrywek o Coppa Italia A2. Najwięcej punktów w zwycięskim zespole zdobył, znany z występów w Kędzierzynie-Koźlu, Czech Jiri Popelka, który zgromadził na swoim koncie 12 oczek.

Na boisku dwukrotnie, w drugim i trzecim secie, pojawił się polski przyjmujący Michał Kubiak, łącznie zdobywając 4 punkty (3 w ataku, 1 as serwisowy). Polski przyjmujący miał 100% skuteczność w ataku, kończąc wszystkie posłane w jego kierunku piłki. Również dobrze radził sobie z odbiorem zagrywki rywala. Przyjmował na poziomie 60% (40% perfekcyjnego).

W niedzielę drużynę z Padwy czeka pojedynek w lidze z Coydeco S. Croce. Miejmy nadzieje, że nowy trener jednak przyczyni się do poprawienia sytuacji drużyny Michała Kubiaka w ligowej tabeli.

BCC-NEP Castellana Grotte – Pallavolo Padova 3:0
(25:21, 25:20, 25:21)

BCC-NEP Castellana Grotte: Vicini (L), Popelka 12, Alves Rodrigo 4, Guerra 11, Mattera 2, Insalata 5 i Gallotta 9
Pallavolo Padova: Garghella (L), Maniero, Gottardo, Busi, Tiberti 2, Cricca 6, Koshikawa 6, Polidori 7, Barcala 8, Kubiak 4 i De Marchi 7