Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Pilanki żegnają się z Pucharem CEV

Pilanki żegnają się z Pucharem CEV

By awansować do ćwierćfinału musiałyby wygrać 3:0 i "złotego seta". Jednak ponownie poniosły porażkę. W rewanżowym meczu 1/8 Pucharu CEV PTPS Piła przegrała w trzech setach z Tomisem Constanta i odpadła z rozgrywek Pucharu CEV.

Tydzień temu PTPS zdołał uzbierać w trakcie trzech setów 51 punktów. Teraz natomiast wywalczył jeszcze mniej, bo tylko 46. Obaj trenerzy nie zamierzali odpuszczać i dlatego wystawili do gry najmocniejsze szóstki, jakimi dysponowali. Tylko w zespole pilskim zaskakiwała obecność rozgrywającej Ewy Matyjaszek, bo jednak częściej ostatnio występowala Ewa Kasprów. Tydzień temu na dzień dobry rywalki objęły prowadzenie 5:0, a tym razem było odwrotnie. To Piła miały świetny start i wygrywala 4:0, a potem podczas przerwy technicznej nawet 8:3. To jednak było wszystko na co było stać tego dnia polską drużynę. Maja Simanić zaczęła świetnie rozgrywać, a w ataku zaczęła swój popis Katarina Barun. Szybko zatem Volei Konstanca wyszedł na prowadzenie 11:10, a podczas drugiej przerwy technicznej 16:15. Potem ekipa gospodarzy odskoczyła na kilka punktów i wygrała pierwszą partię 25:19. Losy dwumeczu były zatem w tym momencie rozstrzygnięte.

Trenerzy często w takim momencie decydują się na zdjęcie podstawowych siatkarek i wpuszczenie w ich miejsce rezerwowych. Tak zrobił, ale trener drużyny przegrywającej. Lalek dał pograł zawodniczkom z szerokiego składu. Nieco inaczej podszedł natomiast do sprawy Aleksandar Bosković. Opiekun Tomisu zostawił na parkiecie wyjściową szóstkę. Warto dodać, że jest w niej tylko jedna Rumunka: Claudia Gavrilescu. Inne dwie reprezentantki tego kraju pojawiły się na boisku w trzecim secie. To Cristina Ana Cazacu i Ioana Alexandra Pristavu. I to był koniec zmian w drużynie gospodarzy. Nic zatem dziwnego, że rozpędzone Rumunki zmiotły rywalki z parkietu. Cało spotkanie trwało zaledwie 63 minuty, czyli krócej niż przed tygodniem w Pile.