Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paulina Maj: 3:0 jest do zrobienia

Paulina Maj: 3:0 jest do zrobienia

Zespół PTPS-u Piła czeka trudny pojedynek rewanżowy z zespołem Tomisu Konstanta. W pierwszym pojedynku 3:0 wygrała ekipa z Rumunii. - Niektóre z nas czuły się troszeczkę zmęczone i przeciążone. - powiedziała o przyczynach tamtej porażki Paulina Maj.

Nic nam nie funkcjonowało i stąd taki obrót spraw. One zagrały po prostu poprawnie. Tonie jest zespół, którego nie jesteśmy w stanie pokonać – komentowała libero pilanek w rozmowie dla serwisu reprezentacja.net.

Paulina Maj twierdzi jednak, że mimo porażki 0:3 zespół z Piły jest w stanie jeszcze awansować do dalszej rundy. Uważa bowiem, że rywalki zarówno pod względem fizyczności, jak i umiejętności są na takim samym poziomie jak ekipa PTPS-u. Dodatkowo libero ma nadzieję, że zespół z Rumunii wyjdzie na mecz rewanżowy zbyt mocno rozluźniony. – Wydaje mi się, że troszeczkę nas zlekceważą, po takim wyniku w meczu wyjazdowym, szczególnie w dwóch pierwszych setach. Z tego względu to spotkanie może inaczej wyglądać niż ten pierwszy mecz. Uważam, że 3:0 jest do zrobienia.

W przerwie rozgrywek PlusLigi Kobiet zespół Wojciecha Lalka rozegrał towarzyskie spotkania z KS-em Murowana Goślina i Impetem Gwardia Wrocław. Paulina Maj powiedziała, że ona i jej koleżanki pokazały w tych sparingach dobrą postawę. – Grałyśmy na luzie i lekko. Mnie osobiście lepiej gra się po przerwie, po czasie gdy jest troszkę luźniej. Myślę, że organizm jest tak przyzwyczajony, że to tak naprawdę nie była żadna przerwa.