Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: Nasza liga musi się rozwijać

Mariusz Szyszko: Nasza liga musi się rozwijać

fot. archiwum

Ostatnie dni upływają nie tylko po znakiem rywalizacji polskich ekip w europejskich pucharach, ale także na dyskusji o powiększeniu PlusLigi do 12 zespołów. - Nie widzę przeciwwskazań by w lidze było więcej zespołów - twierdzi Mariusz Szyszko, prezes AZS UWM Olsztyn.

Argumentów za i przeciw powiększeniu PlusLigi o dwa zespoły jest wiele. Prezes Jastrzębskiego Węgla – Zdzisław Grodecki – apelował, aby zmiany wprowadzać „z głową", dodając, że w Polsce nie ma jeszcze takiego potencjału sportowego oraz finansowego. Z kolei zwolennikiem powiększenia ekstraklasy jest prezes akademików z Olsztyn – Mariusz Szyszko. Nasza liga musi się rozwijać, a moim zdaniem taką szansę będzie miała wtedy, kiedy występować w niej będzie więcej siatkarzy – twierdzi w rozmowie dla „Gazety Wyborczej".

Były siatkarz dodał, że w jego ocenie powiększenie ligi byłoby nieco bardziej uciążliwe tylko dla zespołów grających w europejskich pucharach. – Jeżeli boimy się rozwoju, to powinniśmy zorganizować czterozespołowy cyrk objazdowy i jeździć po wszystkich miastach w kraju – dodał prezes AZS-u UWM Olsztyn.

Szyszko podkreśla, że dopóki pomysł nie został jeszcze wprowadzony w czyn, to zawsze można z niego zrezygnować. W jego ocenia warto jednak zaryzykować i nie poprzestawiać na lidze dziesięciozespołowej. – Uważam, że trzeba dążyć do tego by ten sport się rozwijał, należy dbać o kibiców i zaplecze – powiedział Szyszko i dodał: – Kiedyś już reorganizowano rozgrywki, np. dzielono je na dwie grupy. Wszystko zależy więc od kondycji danej dyscypliny.Rozmawiał Michał Koronowski

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved