Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jolanta Studzienna: Aż się nie chce wierzyć

Jolanta Studzienna: Aż się nie chce wierzyć

fot. archiwum

Jedna z najbardziej doświadczonych siatkarek bielskiego Aluprofu bardzo żałuje straconej szansy. Trzy porażki po 2:3, a przecież wszystkie te spotkania mogliśmy wygrać - mówi po dzisiejszym kolejnym przegranym spotkaniu środkowa, Jolanta Studzienna.

Marek Knopik: Dwa bardzo dobre sety, a potem ……..?

Jolanta Studzienna: – Starałyśmy się to spotkanie wygrać. Niestety nie udało się, ale taki jest sport i taka jest siatkówka. My zagrałyśmy lepiej w pierwszych dwóch setach, rywalki w pozostałych. Bardzo żałuję tego spotkania. Nie byłyśmy na tyle skuteczne by wygrać.

Od trzeciej partii wasze przyjęcie to katastrofa.– Myślę, że to nie tylko wina naszego przyjęcia. Może to tak wyglądało, natomiast na zły wynik wpływ miały również zepsute zagrywki, czy ataki w aut.

Czy w drużynie nie brakuje atmosfery po tych zawirowaniach z trenerem. Nie przeszkadza wam to w odpowiedniej koncentracji?

– Powiem tak – na pewno nie pomaga. My jednak jesteśmy zawodniczkami już na tyle doświadczonymi, że potrafimy sobie z tym poradzić. Każda z nas wychodzi na parkiet po to, by zaprezentować się jak najlepiej i wygrać. Dziś się nie udało. Prostejov był od nas lepszy, wygrał z nami dwa razy i zasłużenie wywalczył awans. Nie był to szczęśliwy występ w Lidze Mistrzyń. Trzy porażki po 2:3, a przecież wszystkie te spotkania mogliśmy wygrać. Aż się nie chce wierzyć, że właśnie tak się to wszystko ułożyło, ale taki jest sport. Mamy jeszcze jeden mecz w Moskwie i będzie on na pewno ważny z punktu widzenia szkoleniowego.

Zagrałyście w bardzo mocnej grupie. Te kilka spotkań z bardzo trudnymi rywalami to z pewnością ogromny bagaż doświadczenia.

– W poprzednim sezonie nie miałyśmy możliwości grania takiej ilości spotkań z tak dobrymi rywalami. Wydaje mi się, że te mecze pomogą nam zarówno w kolejnych sezonach na europejskich parkietach, jak i w rozgrywkach krajowych. Czasem umiejętność przyjmowania porażek też jest zjawiskiem pożytecznym. Mam nadzieję, że to wszystko pomoże nam w zdobyciu tytułu Mistrzyń Polski.

* Z Jolantą Studzienną rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved