Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Burza Wrocław się nie poddaje

Burza Wrocław się nie poddaje

fot. archiwum

Wydawać się mogło, że Burza Wrocław upadła na dno. Zespół opuściło czterech zawodników, w tym trzech z podstawowego składu. Krzysztof Janczak przeniósł się do Jaworzna, Wojciech Szczurowski do Nysy, a Paweł Szabelski i Konrad Nieboj do Międzyrzecza.

Mariusz Fijałkowski zdaje się jednak nadal walczyć o utrzymanie klubu w rozgrywkach II ligi, mimo że żadnych sponsorów nadal nie udało mu się pozyskać.

Prezes niedawno zaprosił ośmiu zawodników na kolejne spotkanie, podczas którego namawiał ich do pozostania w szeregach Burzy. Nieprawdą są zatem ostatnie doniesienia o tym, jakoby Łukasz Karpiewski przeniósł się do Nysy w "pakiecie" z Wojciechem Szczurowskim. Młody atakujący negocjował warunki zmienionego kontraktu z prezesem wrocławskiego klubu, jednak ani on, ani Paweł Grzywacz nadal niczego nie podpisali. Nowe umowy trafiły natomiast do rozgrywającego Mariusza Dutkiewicza, libero Adriana Mihułki, Tobiasza Łyczywka, Roberta Nowakowskiego, Tomasza Surtela, a nawet Piotra Deszcza, który do niedawna planował zakończenie siatkarskiej kariery. Wygląda więc na to, że w szeregach Burzy pozostanie ośmiu zawodników.

Jak zatem prezesowi Fijałkowskiego udało się przekonać siatkarzy do pozostania w klubie? – To nie zasługa prezesa, ale kolegów z drużyny. Przez długi czas zastanawialiśmy się wraz z Mariuszem Dutkiewiczem, Adrianem Mihułką i resztą zespołu, czy warto tutaj jeszcze zostać – mówi atakujący Łukasz Karpiewski. – Doszliśmy do wniosku, że można dać prezesowi jeszcze jedną szansę na uratowanie klubu, znalezienie sponsora i dogranie sezonu do końca. Aczkolwiek nowego kontraktu jeszcze z Burzą nie podpisałem i nie jestem pewien, czy zagram w dalszej części sezonu.Czy zatem Burza będzie w stanie dokończy rozgrywki grupowe? Z ośmioma zawodnikami byłoby to możliwe, jednak mało prawdopodobne wydaje się być zajęcie pierwszego miejsca, co pokazał sobotni mecz z Sudetami Kamienna Góra.

Więcej w serwisie przegladligowy.com

Autorem artykułu jest Anna Gumowska

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved