Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Enion Energia spróbuje pokonać ASPTT Mulhouse po raz drugi

LM: Enion Energia spróbuje pokonać ASPTT Mulhouse po raz drugi

W Lidze Mistrzyń do dalszej rundy z fazy grupowej awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy. Na chwilę obecną wśród ekip, które powalczą dalej znajduje się także drużyna Enion Energia Dąbrowa Górnicza, która plasuje się na 3. pozycji w grupie B.

Liderkami tej grupy są siatkarki VakifGunesTTelekom, które mają na koncie 8 punktów. Jedno „oczko" mniej ma ekipa Scavolini Pesaro. Polski zespół – Enion Energia – ma na koncie 5 punktów, a ostatni w tabeli ASPTT Mulhouse traci do dąbrowskiego klubu tylko jedno „oczko".

ASPTT Mulhouse będzie najbliższym rywalem podopiecznych trenera Waldemara Kawki. Dąbrowianki będą miały okazję po raz drugi pokonać francuską ekipę, a tym samym umocnić się na pozycji premiowanej awansem. W pierwszym pojedynku tych zespołów Polki zaprezentowały się bardzo dobrze i pokonały rywalki bez straty seta. Było to jednocześnie jedyne zwycięstwo w Lidze Mistrzyń dąbrowskiej ekipy. W dwóch pierwszych setach siatkarki Enion Energii bez problemów zdobywały przewagę, a w konsekwencji wygrały do 14 i 17. W trzecim secie ekipa z Mulhouse zagrała pewniej i zaczęła znajdować receptę na grę dąbrowianek. Jednak końcówka należała do gospodyń, które wygrały 25:23. – Myślę, że jest to niespodziewane zwycięstwo, lecz przebieg meczu potwierdził, ze zasłużenie wygraliśmy 3:0 – powiedział po meczu trener Kawka.

Rewanż z pewnością nie będzie łatwy. Ekipa z Francji poznała już umiejętności zawodniczek MKS-u Dąbrowa Górnicza, a mecz rozegra we własnej hali. Do tego ASPTT cały czas ma szansę, aby awansować na trzeciej miejsce w tabeli i z pewnością zrobi wszystko, aby tak się stało. Trzeba przyznać, że skład ASPTT Mulhouse może robić wrażenie. Jest w nim sześć zawodniczek, które w 2009 roku znalazły się w 16-osobowej kadrze Francji na Mistrzostwa Europy. Są to: rozgrywająca Armelle Faesch, środkowe Christina Bauer i Myriam Kloster, przyjmujące Alexia Djilali i Anna Rybaczewski oraz libero Déborah Ortschitt. Dobrze spisuje się także Polka – Dominika Sieradzan.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzyń obie ekipy doznały porażek 0:3. Z kolei na krajowym parkiecie w miniony weekend występowały tylko zawodniczki ASPTT. Wiceliderki tabeli nie mogą być jednak do końca zadowolone, bowiem wygrały z Stella ES Calais (7. ekipą w tabeli) dopiero po tie-breaku. Czy długi pojedynek ligowy odbije się na formie siatkarek z Mulhouse? O tym przekonamy się w środę wieczorem. Początek meczu o godzinie 19:00.