Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Bojowe nastroje w Muszyniance

LM: Bojowe nastroje w Muszyniance

fot. archiwum

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka w środę rozegrają ważne spotkanie z Zarieczem Odincovo. Wygrana Mineralnych, przy jednoczesnej porażce Metalu Galati z Asystelem, umocniłaby podopieczne Bogdana Serwińskiego na 2. miejscu w grupie.

Zespoły spotkały się już w 2. kolejce, a mecz odbył się w Muszynie. Wtedy trener Serwiński już w pierwszej szóstce dokonał dwóch zmian: Izabelę Żebrowską zastąpiła Marta Solipiwko, a Izabelę Bełcik – Agnieszka Śrutkowska. Skutek był rewelacyjny. W dwóch pierwszych partiach Mineralne szybko wychodziły na prowadzenie, wygrywając do 20 i 19. Nieco inaczej wyglądała trzecia partia, w której ekipa rosyjska prowadziła początkowo kilkoma punktami. Jednak od stanu 7:10 gospodynie ruszyły do walki i ostatecznie zwyciężyły 25:22, a cały mecz 3:0. Najlepszą punktującą tego meczu była Sylwia Pycia, która zdobyła 14 punktów. Trzy „oczka" mniej zanotowała na swoim koncie Marta Solipiwko. W zespole z Odincova najlepiej punktowała Olga Fateeva, która zdobyła 10 punktów.

Po czterech kolejkach Ligi Mistrzyń zespół z Muszyny zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając lepszy stosunek setów niż Metal Galati. Zawodniczki Bogdana Serwińskiego mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Z kolei siatkarki Zariecza Odincovo plasują się na ostatnim miejscu w grupie D z dorobkiem pięciu punktów. Do tej pory rosyjski zespół wygrał tylko w 4. kolejce mecz u siebie z Metalem Galati.

Dla zawodniczek z Odincova istnieje jeszcze szansa na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i awans do dalszych rozgrywek. Dlatego też Mineralne muszą się spodziewać zespołu, który wyjdzie na boisko zmotywowany w stu procentach. Dodatkowo Zariecze zagra we własnej hali, a zespoły rosyjskie często u siebie grają o wiele lepszą siatkówkę.Dlatego trener Serwiński równie bojowo nastawia swoje podopieczne. – Trzeba ten mecz wygrać, nie ważne ile, nie ważne w jakim stylu – powiedział.

Tu nie chodzi nawet na o kwestie awansu. Patrząc na bilans czwartego miejsca, my ten awans mamy już praktycznie zapewniony. Chcemy jednak zająć jak najlepszą pozycję startową przed rozgrywkami play-off – dodał szkoleniowiec Banku BPS Fakro Muszynianki.

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved