Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Po kolejnej wygranej Camper nadal liderem

III liga: Po kolejnej wygranej Camper nadal liderem

W pierwszym spotkaniu w 2010 roku, siatkarze Campera Wyszków podejmowali we własnej hali rezerwy Ósemki Siedlce. Podopieczni trenera Miłoszewskiego zwyciężyli 3:1, i nadal pozostają liderem mazowieckiej grupy III ligi mężczyzn.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki obydwu zespołów, żadna drużyna nie osiągnęła znaczącej przewagi. W drużynie gospodarzy dzięki dobremu przyjęciu, rozgrywający, Marcin Jackowicz , mógł uruchomić grę środkiem. Wtedy to gospodarze wyszli na prowadzenie 9:8. Dzięki dobrej grze Camper osiągnął czteropunktową przewagę, a na tablicy widniał wynik 14:10. Nic nie zapowiadało tak fatalnego końca tego seta. Goście doprowadzili do wyrównania po 15:15 dzięki dobrej zagrywce i świetnej grze w obronie. Zespół Campera nie potrafił wyjść z niewygodnego ustawienia i stracił aż cztery oczka z rzędu. Prz stanie 15:19 dla Ósemki o czas poprosił trener Miłoszewski. Po przerwie kolejne punkty zdobywali przyjezdni. Do tego uruchomili jeszcze dobrą grę blokiem, powstrzymując tym elementem m.in. Arkadiusza Piastę (17:23). W kolejnej akcji efektowną kiwką popisał się Jackowicz i wydawało się, że Camper jest jeszcze w stanie się poderwać. Ostatecznie to goście, blokując Skalskiego, wygrali premierową odsłonę 25:21.

W drugim secie, trener Campera dokonał zmian. Paweł Pędzich zmienił na pozycji atakującego Łukasza Tkacza, a Konrad Chrzczonowski wszedł za Barnabę Grzeleckiego na przyjęcie. Wyraźnie podrażnieni porażka w poprzednim secie , zawodnicy z Wyszkowa z animuszem rozpoczęli drugą partię. Dobrze do gry wprowadził się Paweł Pędzich, który skutecznymi atakami dawał kolejne punkty swojemu zespołowi. Goście nie zamierzali odpuszczać i podjęli walkę, jak się jednak okazało, tylko do stanu 10:10. Potem Camper powoli  zaczął "odjeżdżać" rywalowi. Wyszkowianie prowadzili 13:10. Przy stanie 20:14 blokiem zapunktował Barnaba Grzelecki, który powrócił na plac gry. Końcówka należała do gospodarzy, którzy triumfowali 25:18. I wyrównali stan meczu na 1:1

W trzecim secie ekipa z Wyszkowa nie zwalniała tempa i szybko osiągnęła kilkupunktową przewagę. Na 14:9 po ataku ze środka podwyższył środkowy Campera Daniel Pędzich. Zaś po ataku Pawła Pędzicha, gdy na tablicy widniał wynik 16:9 o czas poprosił trener zespołu z Siedlec. Goście nie potrafili nawiązać do swojej skutecznej zagrywki i ataku z pierwszego seta.  Trzecią partię asem  serwisowym zakończył Paweł Pędzich (25:12). Gospodarze prowadzili w meczu 2:1

Ostatni set w tym meczu to znowu dobry początek Campera. Po dobrej zagrywce Pawła Pędzicha gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie 4:2. Potem tylko powiększyli swoją przewagę. Trener zdecydował się wpuścić na boisko Tomasza Kellera, który zmienił Tomasza Skalskiego. Wyszkowska drużyna prowadziła 20:10, wtedy to w szeregi lidera ligi wkradło się rozluźnienie ,czego efektem była strata kilku punktów z rzędu. Przy stanie 22:17 czas wziął trener Miłoszewski. Mecz zakończył autowy atak gości. Camper zwyciężył 25:17 i w całym meczu 3:1.

To kolejne zwycięstwo siatkarzy Campera. Nie zaznali oni w tym sezonie goryczy porażki i są liderem trzeciej ligi na Mazowszu. W następnym meczu w Mławie zmierzą się z miejscowym Zawkrzem.

KS Camper Wyszków – Ósemka II Siedlce 3:1
(21:25, 25:18, 25:12, 25:17)

Campera: Jackowicz, Obrębski, Tkacz, Piasta, Pędzich, Skalski, Grzelecki oraz Pędzich i Keller