Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Pekpol pokonany

II liga mężczyzn: Pekpol pokonany

Drugoligowe rezerwy akademików z Olsztyna przerwały zwycięską passę lidera grupy 3, Pekpolu Ostrołęka. Podopieczni Andrzeja Grygołowicza pokonali rywala w trzech setach, dzięki czemu, wciąż zachowują realne szanse na awans do najlepszej czwórki.

Pekpol po raz ostatni schodził pokonany z parkietu w październiku, kiedy to na własnym boisku w tie-breaku musiał uznać wyższość AZS-u UW Warszawa. Od tej pory siatkarze Andrzeja Dudźca pewnie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając dziewięć ostatnich spotkań. Z nadziejami na kolejne punkty przyjechali do stolicy Warmii i Mazur, gdzie zmierzyć się mieli z drugim zespołem miejscowego AZS-u UWM.

Już pierwsze piłki pokazały, że gospodarze postawili bardzo wysoko poprzeczkę, a pierwsza partia spotkania zapowiadała, że emocji w olsztyńskim Kortowie brakować nie będzie. Rezerwy AZS-u wypracowały kilkupunktową przewagę, która została zniwelowana przez ostrołęczan przy stanie 23:23. Zacięta końcówka pierwszej partii zakończyła się zwycięstwem miejscowych 30:28.

Obraz gry nie zmienił się również w drugiej partii. Oba zespoły szły łeb w łeb, ale w końcówce seta szczęście ponownie uśmiechnęło się do AZS-u, który prowadził już w meczu 2:0. Trzecia i ostatnia osłona meczu toczyła się pod dyktando olsztynian, którzy ostatecznie wygrali 3:0, sprawiając tym samym największą sensację w rozgrywkach grupy 3 II ligi mężczyzn. – To zwycięstwo napawa nas optymizmem przed kolejnymi trudnymi pojedynkami. Martwią mnie jedynie kontuzje. Najprawdopodobniej za tydzień nie zagrają Dariusz Kurmin oraz Michał Basaj. Możemy też liczyć na potknięcie Białołęki, która ma tylko punkt przewagi nad nami. Musimy jednocześnie uważać na to, co dzieje się w tabeli za nami, bo tu różnice nie są duże – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą szkoleniowiec akademików ze stolicy Warmii i Mazur, Andrzej Grygołowicz.

AZS II UWM – Pekpol Ostrołęka 3:0
(30:28, 26:24, 25:19 )

Wyniki i tabela po 15. kolejce spotkań II ligi mężczyzn gr. 3.

źródło: gazeta.pl, inf. własna