Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Jesteśmy dopiero na początku przebudowy

Daniel Castellani: Jesteśmy dopiero na początku przebudowy

fot. archiwum

Miniony sezon reprezentacyjny był niezwykle udany dla polskich zespołów narodowych. W biało-czerwonych barwach pojawiły się już nowe twarze. Trener Daniel Castellani mówi jednak, że to dopiero początek zmian i przebudowy polskiej drużyny.

Selekcjoner męskiej reprezentacji, który zajął drugie miejsce w  rozstrzygniętym niedawno plebiscycie Przeglądu Sportowego w kategorii "Najlepszy trener minionego roku", nie chce jednak spocząć na zdobytych już laurach. Po powrocie z zasłużonego urlopu od razu wrócił do siatkarskiej codzienności. W tym roku musimy spodziewać się kolejnych zmian w męskiej reprezentacji narodowej.

– Już po pierwszej w tym roku kolejce zanotowałem sobie kilka nazwisk. Ale jeszcze nie wiem, który z nich otrzyma powołanie do kadry – mówił w wywiadzie dla portalu Dziennik.pl Daniel Castellani .

– To był wyjątkowo udany sezon, ale przecież jesteśmy tak naprawdę dopiero na początku przebudowywania reprezentacji i wdrażania nowego systemu gry – przyznał selekcjoner.W minionym sezonie, pod nieobecność reprezentacyjnych gwiazd, trener Castellani był zmuszony szukać nowych kadrowych rozwiązań. Wprowadzeni do zespołu młodzi zawodnicy okazali się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

– Dla mnie najważniejsze jest, że w zespole narodowym pojawiły się nowe osoby, i że znacznie większą rolę odegrali także dotychczasowi nominalni zmiennicy – mówił Daniel Castellani.

W nadchodzącym sezonie przed polską drużyną narodową kolejne wyzwania. Najważniejszym z nich będą zapewne, odbywające się na przełomie września i października Mistrzostwa Świata. Trener Castellani jest jednak spokojny o kondycję polskiej siatkówki.

Po wywalczeniu kwalifikacji do mistrzostw świata we Włoszech niezwykle udanym dla nas turnieju w Izmirze, gdzie sięgnęliśmy po złoto, biało-czerwoni awansowali w rankingu FIVB i umocnili swoją pozycję na świecie. Ogólnie rzecz ujmując, polska siatkówka ma się bardzo dobrze – czytamy w portalu Dziennik.pl

* Z trenerem rozmawiała Marta Pytkowska (Dziennik.pl)

źródło: dziennik.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved