Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Adam Nowik: Staramy się dawać z siebie wszystko

Adam Nowik: Staramy się dawać z siebie wszystko

fot. archiwum

Mówi się, że w Lidze Mistrzów gramy w „grupie śmierci", dlatego podniesiemy rękawicę i będziemy walczyć - zapowiada Adam Nowik, środkowy KS Jastrzębskiego Węgla. Już jutro ekipę ze Śląska czeka kolejny, arcyważny mecz w europejskich pucharach.

Bardzo pomyślnie rozpoczął się 2010 rok dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Zwycięstwa w Pucharze Polski, Lidze Mistrzów, a w ostatnią sobotę w PlusLidze z Neckermannem AZS Politechniką Warszawską. W środę podopiecznych Roberto Santilliego czeka kolejne wyzwanie. Do Jastrzębia przyjeżdża wielka Copra Piacenza – Będzie to dla nas kolejne bardzo ważne spotkanie w Lidze Mistrzów. Będziemy walczyć od początku do końca – zapowiada środkowy jastrzębian, Adam Nowik. – Wiemy, że łatwo w tym meczu nie będzie, jednak wiara buduje, co pokazaliśmy wygrywając z Friedrichshafen. Bardzo szanujemy przeciwnika, ale wierzę, że historia sprzed tygodnia się znowu powtórzy (Jastrzębski Węgiel wygrał z VfB Friedrichshafen – przyp. red.).

– Praca, którą wykonujemy na treningach, a także ta podczas meczów owocuje. W każdym spotkaniu staramy się dawać z siebie wszystko. Nie inaczej jest w rywalizacji z teoretycznie słabszymi przeciwnikami – mówi środkowy jastrzębian. W ostatniej kolejce PlusLigi siatkarze z Górnego Śląska w Warszawie pokonali w trzech setach miejscową AZS Politechnikę Warszawską – Każdy zespół, który przyjeżdża do stolicy musi liczyć się z tym, że Politechnika może pokazać lwi pazur. Nam udało się go delikatnie przyciąć w każdym secie. Cieszy nas, że wygrywamy i zdobywamy kolejne punkty, tym bardziej, iż w styczniu mamy spore natężenie gry. Takie zwycięstwa zawsze budują – dodaje Adam Nowik.

Jastrzębianie rozegrali już trzy z przynajmniej ośmiu spotkań jakie czekają ich w styczniu. W drużynie humory dopisują, a co ze zmęczeniem? Środkowy zespołu Roberto Santilliego jest o to spokojny. – Wierzę, że sztab szkoleniowy umiejętnie nas pokieruje tak, abyśmy byli wypoczęci, zwarci i gotowi do gry.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved