Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wiceliderki 1. grupy pokonały Espol Police

II liga: Wiceliderki 1. grupy pokonały Espol Police

Siatkarki Jokera-Mekro Świecie odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach 1. grupy II ligi kobiet. W 15. kolejce podejmowały zespół Espolu Police i zgodnie z oczekiwaniami pokonały swoje rywalki. Zespół z Polic ugrał w Świeciu tylko jednego seta.

Do spotkania z Espolem zespół Jokera-Mekro przystąpił bez kapitan Żanety Hajne, którą zastąpiła Hanna Łukasiewicz. Mecz, choć wygrany przez gospodynie 3:1, nie należał do łatwych. W pierwszej partii zawodniczki ze Świecia dość szybko wyszły na wysokie prowadzenie i wydawało się, że już w tym secie udowodnią swoją wyższość nad rywalkami. Jednak policzanki w samej końcówce zmobilizowały się do walki i odrobiły kilka punktów pod rząd. Mimo to nie udało im się rozstrzygnąć końcówki na swoją korzyść i ostatecznie Joker wygrał 25:22.

Najbardziej zacięta była druga partia, choć okazało się to dopiero w końcówce. Set rozpoczął się bowiem od minimalnego prowadzenia gospodyń, ale stopniowo Espol zaczął wyrównywać wynik, po czym wyszedł na prowadzenie. Policzanki prowadziły już 24:21, ale wtedy coś zaskoczyło w grze gospodyń. Doprowadziły do remisu i ostatecznie wynik rozstrzygnął się po walce na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które zwyciężyły 27:25.

Porażka wyraźnie podrażniła zawodniczki ze Świecia, które w trzecim secie od stanu 10:10 szybko zaczęły powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyły 25:14. W czwartym secie zawodniczki Jokera także miały okazję wygrać bezpieczną ilością punktów, jednak w końcówce partii ponownie do głosu doszły rywalki. Świecianki nie straciły jednak zimnej krwi i wygrały seta do 22, a cały mecz 3:1.

Joker-Mekro Świecie – RSMS Espol Police 3:1
(25:22, 25:27, 25:14, 25:23)

Joker: Wojciechowska, Łukasiewicz, Lis, Opoń, Butt-Hussaim, Hohn, Kolanowska (libero) oraz K. Wenerska, M. Wenerska i Glama