Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Pewnie zwycięstwo akademiczek z Krakowa

II liga: Pewnie zwycięstwo akademiczek z Krakowa

fot. archiwum

Bez dwóch podstawowych zawodniczek zespół AZS-u Skawa UEK przystąpił do meczu z Dalinem Myślenice. W meczowym składzie zabrakło Magdy Żochowskiej, natomiast Monika Targosz cały mecz przesiedziała na ławce rezerwowych.

Za to uraz palców nie przeszkodził Sandrze Biernatek w pojawieniu się w wyjściowej szóstce.

Początek spotkania nie zapowiadał dalszych wydarzeń. Obie ekipy rozpoczęły bardzo skoncentrowane i od początku próbowały odrzucić zagrywką od siatki swoje rywalki. Dalin chciał w tym elemencie wykorzystać brak miejscowej libero, lecz akademiczki wytrzymały początkową presję przeciwniczek. Wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Wtedy to w polu zagrywki pojawiła się Karolina Surma i nastąpiło pierwsze "pęknięcie" w przyjęciu myśleniczanek, które miały spore problemy z szybującą zagrywką. Na nic zdały się czasy wzięte przez trenera Bicza przy stanie 12:8 i 16:8. Skawa przejęła pełną kontrolę i pewnie wygrała do 16.

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia "Ekonomistek" (7:2). W ekipie gości ciężar gry wzięła na siebie Katarzyna Krasińska, co zaowocowało zniwelowaniem strat do jednego "oczka" (8:7). Czas wzięty przez Tomasza Klocka pozwolił jego podopiecznym wrócić do gry z poprzedniej partii. Akademiczki "sprzedały" swoim przeciwniczkom kilka efektownych bloków, do tego dołożyły wysoką skuteczność na kontrach i w mgnieniu oka odzyskały przewagę (17:10). Nie oddały jej już do samego końca (25:19).Nie podłamało to ekipy Dalinu, którą nieustannie starali się wspierać ich kibice. Goście ponownie toczyli wyrównaną walkę od pierwszych piłek trzeciej partii. Na boisku dwoiła i troiła się Katarzyna Krasińska. Swoje punkty dołożyły także Monika Filipek i Agnieszka Lehman-Dybała. Tego dnia było to jednak zdecydowanie za mało na dobrze dysponowane "Ekonomistki", które imponowały szczególnie w grze blokiem (w sumie zdobyły 18 punktów tym elementem). W trzecim secie Iwona Kuskowska postanowiła posłać więcej piłek do swoich środkowych – Jowity Jaroszewicz i Karoliny Surmy. A że współpraca układała im się bardzo dobrze zaowocowało to kilkoma efektownymi "gwoździami", którym Dalin mógł jedynie bezsilnie się przyglądać. Od stanu 7:9 dla Myślenic 10 z 12 kolejnych piłek padło łupem Skawy (17:11). Perspektywa szybkiego zakończenia meczu najwyraźniej rozprężyła AZS, ponieważ pozwolił się zbliżyć Dalinowi na 3 punkty (19:16). Po czasie na prośbę Tomasza Klocka akademiczki szybko doprowadziły do pierwszej piłki meczowej (24:17), lecz ostateczną egzekucję odwlokły do piątej próby.

AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – KS Dalin Myślenice 3:0

(25:16, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
AZS: Hatala, Surma, Kuskowska, Jagodzińska, Jaroszewicz, Biernatek oraz Szymska, Sarlej, Kowalik, Hawryła i Targosz
Dalin: Anna Wojtan, Filipek, Świerczyńska, Janiczak, Krasińska, Lehman-Dybała, Pietrzyk (libero) oraz Szlachetka, Agnieszka Wojtan i Prośniak

Zobacz także:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi kobiet po 15. kolejce spotkań

źródło: www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved