Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Politechnika Śląska lepsza od Płomienia Sosnowiec

II liga kobiet: Politechnika Śląska lepsza od Płomienia Sosnowiec

Wynikiem 1:3 zakończyła się rywalizacja pomiędzy WSH Płomień Sosnowiec a AZS Politechniką Śląską Gliwice w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet. Była to już druga porażka sosnowiczanek z Gliwicami w tym sezonie.

Przed tym spotkaniem Płomień plasował się na trzecim miejscu tuż za Politechniką. Zarówno trener jak i zawodniczki liczyli, że uda się pokonać rywala i wziąć rewanż za przegraną 1:3 na parkiecie przeciwniczek. Niestety po dobrym początku w wykonaniu gospodyń do głosu doszły przyjezdne i wzięły sprawę w swoje ręce, wygrywając pewnie w trzecim i czwartym secie. – Szkoda, że przegraliśmy pierwszą odsłonę.

Myślę, że to był kluczowy moment tego widowiska. Gdybyśmy wygrali tego seta, to zwycięstwo byłoby po naszej stronie. Walczyliśmy dzielnie do końca i przyznam, że nie mam zastrzeżeń do zespołu. Realizowaliśmy swój plan. Parę punktów uciekło nam seriami i stąd ta porażka – tłumaczy szkoleniowiec Piotr Augustyn.

Płomień spadł teraz na czwarte miejsce, ponieważ mający punkt straty zespół z Mysłowic pokonał SMS PZPS II Sosnowiec 3:0. W następnej kolejce sosnowiczanki poszukają punktów w Jaworze, w konfrontacji przeciwko miejscowej Olimpii.

Płomień Sosnowiec – AZS Politechnika Śląska Gliwice 1:3
(­­­22:25, 25:14, 18:25, 13:25)

źródło: sosnowiec.info.pl