Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GTPS słabo zaczął, ale pokonał Morze-Bałtyk

I liga M: GTPS słabo zaczął, ale pokonał Morze-Bałtyk

Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski rundę rewanżową rozpoczął od zwycięstwa. Gorzowianie pokonali Morze Szczecin 3:1. - Cieszę się, że mój zespół po słabym początku potrafił się podnieść i zdobyć komplet punktów - mówił trener GTPS Sławomir Gerymski.

Gorzowianie pierwszego ligowego seta w tym roku przegrali do 16. – Na początku przysnęliśmy. Nie istniał ani atak, ani blok. Chłopcy chyba zapomnieli, że rozgrzewka się skończyła – żartował trener Sławomir Gerymski. Kolejne trzy partie meczu wygrali gospodarze. Świetne spotkanie zagrał Adrian Szlubowski. Nasz atakujący postawą w dzisiejszym meczu wywalczył sobie stałe miejsce w pierwszej szóstce. –

Mam nadzieję, że nasza kombinacyjna gra coraz bardziej podoba się kibicom. Jest tych akcji coraz więcej – mówił po meczu trener GTPS Sławomir Gerymski. – Pierwszy set posypał nam się trochę przez przyjęcie. Szczecin udowodnił, że jest młodym, fajnym zespołem, który będzie jeszcze walczył o utrzymanie. Bardzo dobra zmianę dał Adrian Szlubowski, który dzisiejsza gra wywalczył sobie miejsce w podstawowej szóstce zespołu. Teraz będziemy się przygotowywać do meczu z Kielcami.

To już nie pierwszy raz, kiedy zaczynamy fajnie spotkanie, gramy z otwartą głowa i wszystko fajnie idzie. Uczulałem swoich podopiecznych, żeby skoncentrowani zagrali całe spotkanie, bo przeciwnik dokona korekt w swojej taktyce – powiedział trener Morza, Zdzisław Gogol.Po raz kolejny młodzi zawodnicy pokazali, że nie potrafią wytrzymać ciśnienia. Pokazali w pierwszym secie, że mają potencjał. Jeżeli wyciągniemy wnioski z tej lekcji, to będzie lepiej w kolejnych spotkaniach. Jest jednak problem z dotarciem do niektórych zawodników… Próbują grac nie głowa, a emocjami i siłą. Żeby wygrać z takim zespołem jak Gorzów, trzeba mieć atuty. W pierwszym secie była to zagrywka i blok. Później sami sobie te atuty odebraliśmy.

Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. – Morze Bałtyk Szczecin 3:1

(16:25, 25:14, 25:18, 25:15)

GTPS: Woroniecki, Grzesiowski, Kupisz, Olichwer, Mischke, Hunek, Ratajczak (libero) oraz Szlubowski, Wroński, Adamowicz i Stępień.
Morze: Kwaśniak, Sylla, Glinka, Paśnik, Kaczorowski, Paniączyk W., Pachliński (libero) oraz Kulikowski, Milczarek, Doliński i Paniączyk M.