Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Budowlane Toruń wygrały i awansowały w tabeli

I liga: Budowlane Toruń wygrały i awansowały w tabeli

W 14. kolejce TKS-T Budowlani Toruń podejmował zespół PLKS-u Pszczyna. Faworytem spotkania były przyjezdne, ale tym razem okazało się, że w lepszej dyspozycji były gospodynie. TKS-T Budowlani wygrał z PLKS-em 3:1 i awansował na 6. miejsce w tabeli.

Pierwszego seta nieco lepiej rozpoczęły siatkarki z Pszczyny, które, dzięki dobrym atakom Edyty Węcławek, prowadziły do połowy partii dwoma, trzema "oczkami". Później jednak kontrolę nad grą zaczęły przejmować gospodynie. Doprowadziły do remisu, a następnie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrały do 19. W drugiej odsłonie meczu zawodniczki Budowlanych grały jeszcze lepiej. Szybko zdobyły wysoką przewagę, co pozwoliło im zwyciężyć 25:17. Także w trzeciej partii gospodynie spisywały się dobrze, ale tylko do połowy seta. Mimo iż prowadziły nawet 15:10, to pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Pszczynianki skutecznie wykorzystały okazję i wygrały 25:21. Najwięcej emocji przyniósł czwarty set, gdyż w nim walka była wyrównana, a prowadzenie uzyskiwała to jedna, to druga ekipa. Ostatecznie od stanu 22:22 siatkarki Budowlanych ruszyły do ataku i zakończyły partię wynikiem 25:22.

Budowlani Toruń – PLKS Pszczyna 3:1
(25:19, 25:17, 21:25, 25:22)

Budowlani: Szulc, Soja, Sobczak, Cabańska, Kowalska, Wiśniewska, Januszewska (libero) oraz Wojtasik