Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Emilia Sekutowska: Wykorzystałam swoją szansę

Emilia Sekutowska: Wykorzystałam swoją szansę

fot. archiwum

Wejście na boisko Emilii Sekutowskiej, siatkarki AZS-u Politechnika Radomska w konfrontacji z AWF-em Warszawa odmieniło losy meczu. - Nie czuję się jednak bohaterką. Jak zwykle chciałam pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa i się udało.

Michał Podlewski: Lepszego początku 2010 roku chyba nie mogłaś sobie wyobrazić? Twoje wejście na plac gry w drugim secie zupełnie odmieniło jego losy. Kto wie, czy nie był to kluczowy moment także dla losów spotkania?

Emilia Sekutowska:Gdy wchodziłam na parkiet, na tablicy widniał wynik 0:8. Nie mogłam się wtedy denerwować. Gdyby tak było, dołączyłabym do gry, ale głównie przeszkadzałabym koleżankom. Tymczasem chcialam je pobudzić do walki, zagrać wszystko, co potrafię najlepiej i chyba się udało.

Rywalki były zdezorientowane, gdy do Iwony Lachowskiej dołączyła druga leworęczna zawodniczka.Bardzo możliwe, bowiem błyskawicznie dogoniłyśmy rywalki. Myślę też, że miałam akurat dobry dzień. Nie dość, że otrzymałam od trenera szansę, to chyba ją wykorzystałam.

Wydaje się, że teraz trenerzy będą częściej korzystali z Twoich umiejętności?

Uważam, że i tak spędzam sporo czasu na parkiecie. Przyznam się, że nie muszę wchodzić w pierwszym składzie, jeżeli taka jest koncepcja. Zawsze chcę pomagać drużynie, ale jeżeli trener uważa, że mam zaczynać mecz na ławce to widocznie tak musi być. Dla mnie najważniejsze jest, żeby nasza drużyna wygrywała. I w meczu z AWF-em nam się udało.

Niemal zagwarantowałyście sobie trzecie miejsce w fazie play off. Wybiegacie już do niej myślami?

Myślimy głównie z kim ewentualnie zagramy. Nie mamy jednak parcia na awans. Chcemy po prostu pograć, pokazać się z jak najlepszej strony. W tym sezonie już udowodniłyśmy, że potrafimy grać w siatkówkę. Wydaje mi się, że w przyszłym może być jeszcze lepiej.


*rozmawiał Michał Podlewski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved