Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Szulik: Za walkę punktów się nie przyznaje

Dariusz Szulik: Za walkę punktów się nie przyznaje

Będziemy musieli w spokoju przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć z niego wnioski. Nie możemy przegrywać w takim stylu - mówił po porażce z Jastrzębskim węglem Dariusz Szulik. - Zaczęła się druga runda i gdzieś te punkty zbierać trzeba.

Mecz z Jastrzębskim Węglem zakończył się porażką 0:3, ale w tym spotkaniu pokazaliście, że potraficie walczyć jak równy z równym nawet z najlepszymi w lidze.

Dariusz Szulik:To prawda, że pokazaliśmy w tym spotkaniu, że walczyć potrafimy, ale za walkę punktów się nie przyznaje. Wielka szkoda tego meczu, ten wynik bardzo nas boli, tym bardziej, że w każdym secie w końcówkach prowadziliśmy dwoma, trzema punktami, nie potrafiąc dowieźć tej przewagi do końca. W trzeciej partii było nawet 23:20 i gdyby udało się wygrać tego seta, gra mogłaby toczyć się dalej. Niestety mecz zakończył się w trzech setach.

Czym było to spowodowane przestoje w końcówkach setów?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Będziemy musieli w spokoju przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć z niego wnioski. Nie możemy przegrywać w takim stylu. Zaczęła się druga runda i gdzieś te punkty zbierać trzeba. Być może brak odpowiedniej koncentracji sprawił, że to jastrzębianie wywieźli z Warszawy trzy punkty.

Ale mogliście w tym spotkaniu pokusić się o zwycięstwo?

No pewnie, że można było się pokusić. Tym bardziej, że rywal gra teraz co trzy dni mecz. Rozgrywki Ligi Mistrzów, Pucharu Polski sprawiają, że jest on w jakimś stopniu przemęczony. Wychodząc na boisko z takim przeciwnikiem jak Jastrzębski Węgiel, nasz zespół nie ma nic do stracenia, bo to goście są faworytami tego spotkania.

Bardzo dużo punktów traciliście na kontrach. Skąd tyle nerwowości?

Na pewno kontratak nie był naszą najmocniejszą stroną w tym meczu, mimo że przez cały czas na treningach pracujemy nad tym elementem siatkarskiego rzemiosła.