Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł trener Krzysztof Kowalczyk

Zmarł trener Krzysztof Kowalczyk

fot. archiwum

Po długiej i heroicznej walce z chorobą nowotworową zmarł trener Krzysztof Kowalczyk. Śmierć przyszła dokładnie rok po meczu, w którym ostatni raz poprowadził zespół Politechniki - ostatnim meczu w jego życiu. Trener miał czterdzieści jeden lat.

Krzysztof Kowalczyk był wcześniej także statystykiem i asystentem trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

Krzysztof Kowalczyk urodził się 10 maja 1968 roku w Lubinie. Niebawem, wraz z rodzicami, przeniósł się do Kozienic, gdzie grał w siatkówkę w miejscowym klubie MZKS. Mając czternaście lat, Kowalczyk zadebiutował w seniorskim zespole MZKS Kozienice, występującym w III lidze. Grał tam na pozycji rozgrywającego. Podczas studiów występował w drugoligowej drużynie AZS AWF Warszawa. Praca na Akademii Wychowania Fizycznego pozwoliła Kowalczykowi stać się wybitnym specjalistą do spraw analizy taktycznej i statystycznej.

W 1994 roku Krzysztof Kowalczyk rozpoczął pracę dla reprezentacji Polski. Wtedy to naszą drużynę narodową prowadził Wiktor Krebok. Trener Kowalczyk zaczynał od przygotowywania testów wydolnościowych dla zawodników. Szybko zajął się statystyką i tak już zostało do końca jego pracy dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdy reprezentację objął Waldemar Wspaniały, Kowalczyk został jego asystentem. Był też menedżerem drużyny, gdy ta grała w Lidze Światowej.Po zakończeniu przygody z reprezentacją Polski trener Krzysztof Kowalczyk podjął pracę na Uniwersytecie Warszawskim. W czerwcu 2008 roku przejął zespół AZS Politechniki Warszawskiej. Prowadził ją do stycznia 2009 roku, kiedy zaczął swoją walkę z chorobą…

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved