Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Skowrońska-Dolata lepsza od Kaczor

Serie A: Skowrońska-Dolata lepsza od Kaczor

Dwunasta kolejka Serie A okazała się szczęśliwa dla zespołu Scavolini Pesaro, bowiem Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki bez większych problemów pokonały ekipę RebecchiLupa Piacenza, w której gra inna polska atakująca Joanna Kaczor.

Już na początku spotkania gospodynie uzyskały dwupunktową przewagę, którą utrzymywały w kolejnych akcjach. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. Jednak wówczas do odrabiania strat wzięły się zawodniczki Scavolini i po kilku chwilach doprowadziły do remisu 16:16. W kolejnych akcjach trwała walka cios za cios, ale w końcówce liderki Serie A odskoczyły gospodyniom na trzy punkty (21:18). Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki nie pozwoliły już ekipie z Piacenzy na zmniejszenie strat. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem zespołu z Pesaro 25:20.

Porażka w pierwszym secie nie załamała Joanny Kaczor i jej koleżanek, bowiem już po kilku akcjach prowadziły w drugiej odsłonie 5:1. Jednak chwilę później ich przewaga zmalała do zaledwie jednego punktu (6:5). Na pierwszym czasie technicznym zawodniczki RebecchiLupa prowadziły 8:7. W dalszej fazie drugiego seta walka trwała punkt za punkt. Jednak wkrótce Pesaro „wrzuciło" piąty bieg i odskoczyło gospodyniom na trzy „oczka" (16:13), a chwilę później prowadziło już 23:14. W końcówce w szeregi ekipy Skowrońskiej wdarło się lekkie rozprężenie, ale ostatecznie przyjezdne zwyciężyły w drugiej partii 25:19.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia „Kolibrów" 4:1. Na pierwszej przerwie technicznej Skowrońska i jej koleżanki wygrywały 8:5. Kolejne minuty nie przyniosły większych zmian. Liderki Serie A pewnie kontrolowały przebieg gry. Na drugim czasie technicznym Scavolini miało siedem punktów przewagi (16:9). W końcówce gospodynie zerwały się jeszcze do walki i zmniejszyły nieco straty (19:23), ale ich pogoń rozpoczęła się zbyt późno, bowiem drużyna z Pesaro wygrała tego seta do 19 i cały mecz 3:0.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie gości była Carolina Costagrande, która zdobyła aż 16 punktów dla swojego zespołu. (13 „oczek" z ataku przy skuteczności 39%). Do tego dołożyła jeszcze 80% przyjęcia (w tym 40% perfekcyjnego). Katarzyna Skowrońska-Dolata wywalczyła dla Pesaro siedem punktów (sześć „oczek" z ataku i jedno blokiem). Reprezentantka Polski atakowała 19razy, raz popełniła błąd, raz została zablokowana, a jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 32%. Warto również zwrócić uwagę na świetne czytanie gry przeciwniczek. Liderki Serie A zdobyły aż jedenaście punktów blokiem.

Druga z naszych atakujących zapisała na swoim koncie dziesięć „oczek" i była najlepiej punktującą zawodniczką ekipy z Piacenzy. Joanna Kaczor popisała się dwoma asami serwisowymi, a pozostałe osiem punktów zdobyła atakiem. Jej skuteczność w tym elemencie wyniosła również 32%. Warto nadmienić, iż aż sześć razy jej zbicia zostały zablokowane. Po osiem punktów dla gospodyń zdobyły Heike Beier oraz Valentina Borrelli.

RebecchiLupa Piacenza – Scavolini Pesaro 0:3
(20:25, 19:25, 19:25)

RebecchiLupa: Rondon (3), Beier (8), Kaczor (10), Stufi (2), Borrelli (8), Dall’ora (8), Croce (libero) oraz Nicolini (7), Jerkov (1), Katic

Scavolini: Usic (9 pkt.), Garzaro (6), Skowrońska-Dolata (7), Feretti (5), Costagrande (16), Guiggi (8), Wijnhoven (libero) oraz Marinkovic, Saccomani, Mari i Boscoscuro