Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Nieudany weekend Polaków we Francji

PRO B: Nieudany weekend Polaków we Francji

Nie miały szczęścia w ten weekend „polskie" zespoły z francuskiej PRO B. Na tarczy wraca z północy kraju zespół Jakuba Łomacza i Michała Kamińskiego. Amicale Laïque de Canteleu-Maromme z Krzysztofem Kocikiem w składzie także przegrał i to drugie spotkanie z rzędu.

Zwycięstwo w tym meczu pozwoliłoby przesunąć się drużynie ALCM do środka tabeli. Tymczasem Krzysztof Kocik i spółka z czternastoma punktami na koncie plasują się na 10 miejscu w tabeli francuskiej PRO B. Pierwsza partia sobotniego spotkania w Salle Alain Calmat zakończyła się zwycięstwem gości z Cambrai 25:20, jednak drugi set, wygrany przez ALCM dodał wiary miejscowym kibicom. Dwie kolejne odsłony tego spotkania wyraźnie należały do Cambrai Volley Elan du Cambresis, które wygrało 3:1.

Krzysztof Kocik okazał się najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, zdobywając w spotkaniu z Cambrai Volley Elan du Cambresis 16 punktów. Za tydzień ALCM czeka bardzo istotny dla układu ligowej tabeli wyjazd do Dunkierki.

ALCM – Cambrai  1:3
(20:25, 25:21, 19:25, 17:25)

Martigues Volley-Ball Jakuba Łomacza i Michała Kamińskiego uległ VB Harnes 1:3 i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Martigues, które po gładko wygranym pierwszym secie wyraźnie się rozluźniło. Polacy, mimo że byli motorem napędowym swojej drużyny, nie byli w stanie przełamać grającego coraz lepiej przeciwnika. W rezultacie trzy kolejne partie zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Michał Kamiński atakował ze skutecznością 50%, zdobywając w tym spotkaniu 17 punktów. 11 oczek na swoim koncie zapisał Jakub Łomacz.

Harnes Volley-Ball – Martigues Volley-Ball 3:1
(16:25, 25:19, 25:23, 25:21)