Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Soter: Ciężko pracowałyśmy na wygraną

Magdalena Soter: Ciężko pracowałyśmy na wygraną

fot. archiwum

Siatkarki Chemika w sobotę bez większych problemów pokonały uczennice sosnowieckiego SMS-u, przełamując tym samym serię czterech porażek. Po meczu Strefa Siatkówki rozmawiała ze środkową polickiej ekipy Magdaleną Soter.

Udanie rozpoczęłyście 2010 rok. Po serii porażek wreszcie się przełamałyście.

Ciężko pracowałyśmy na wygraną. Zarówno przed Sylwestrem, jak i po Sylwestrze ciężko trenowałyśmy, żeby się nastawić przede wszystkim na ten pierwszy mecz, żeby przełamać tę ciężką passę. Ostatnie cztery mecze przebiegły bardzo niefortunnie, przegrałyśmy je wszystkie, ale najważniejsze, że wygrałyśmy dzisiaj 3:0. Ta wygrana była nam bardzo potrzebna. Można powiedzieć, że niezbędna jak powietrze, bo zespoły, które są za nami nas gonią, a te które są przed nami nam uciekają. Myślę, że ta wygrana pozwoli nam wrócić do pierwszej czwórki i dalej walczyć o play-offy.

Trener zakładał przed meczem prostą grę, bez zbędnych kombinacji…Sądzę, że to zaowocowało. Nie grałyśmy zbyt dużo kombinacji, grałyśmy prostą siatkówkę i starałyśmy się nie robić błędów. Rywalki nie pokazały dziś wiele na boisku i to nam sprzyjało. Nie był to dla nas trudny mecz.

Kluczem do wygranej była chyba wasza dobra zagrywka.

Zdecydowanie. Zagrywka przede wszystkim była naszym kluczem do zwycięstwa. Popełniłyśmy też niewiele błędów.

Myślisz, że to zwycięstwo spowoduje, że w kolejnych meczach będzie wam się grało zdecydowanie łatwiej?

Myślę, że kolejne mecze przebiegną całkowicie inaczej. Morale całej drużyny się podniosło po dzisiejszym zwycięstwie. Na pewno będzie się inaczej pracowało na treningach i to na pewno pomoże.

Teraz przed wami Jedynka Aleksandrów Łódzki. Jak twoim zdaniem trzeba zagrać by po raz drugi w sezonie pokonać ten zespół?

Myślę, że będziemy się przygotowywały tak, jak do każdego meczu ciężką pracą i skupieniem na boisku. Trener oczywiście nam powie przed meczem jak mamy zagrać, żeby wygrać.

Rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved